احد آزادی خواهدر نشست علنی امروز (دوشنبه، ۷ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با بررسی یک فوریت طرح قانونی پیگرد حقوقی علیه دولت انگلستان برای جبران خسارت وارده به اتباع ایرانی گفت: از اینکه ۱۰۶ نفر از نمایندگان بر آن شدند که در مورد نوع اعمال استبداد مستبد پیر، انگلیس خبیث حرکت و مطالبه‌گری حقوقی را انجام دهند تشکر می‌کنیم اما مخالف بررسی یک فوریت این طرح هستم و باید به صورت سه فوریتی مطرح می‌شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: در طول تاریخ انقلاب نقاط عطفی داشتیم که غیرقابل انکار است و یکی از این نقاط عطف که به انقلاب توان مضاعف بخشید، تسخیر لانه جاسوسی آمریکای جنایتکاری بود که با ترور سردار سپهبد سلیمانی به دنیا اثبات کرد منطق مذاکره را نمی‌داند و رهبر معظم انقلاب هم در خطبه‌های نماز جمعه فرمودند ما اهل مذاکره هستیم اما نه با این آمریکا.

وی یادآور شد: از طراح این طرح تشکر می‌کنیم اما بر آن شدیم در برابر خباثت و توطئه ضدانسانی انگلیس، آمریکا و اسرائیل قدمی برداریم، بهتر بود سه فوریت این طرح مطرح می‌شد.

آزادی‌خواه افزود: وقتی سفیر انگلیس در تجمع غیرقانونی حضور، دخالت و شیطنت و مستبدانه عمل می‌کند و سیستم دیپلماسی هیچ اقدامی انجام نداد، لازم بود سه فوریت طرح در دستور کار قرار گیرد.

سیدجواد ساداتی نژاد در موافقت با طرح مذکور گفت: این طرح با توجه به سابقه دولت انگلیس و خصومتی که با دولت و مردم ایران در طول تاریخ داشته و سفیر انگلیس هم در تجمع غیرقانونی خباثت این کشور را نشان داد، طرح خوبی است.

نماینده مردم کاشان، آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قحطی عامدانه و نسل‌کشی انگلیس خبیث در مورد مردم ایران هرگز فراموش نخواهد شد؛ هرچند انگلیس در ظاهر خود را طرفدار حقوق بشر نشان می‌دهد اما با قطحی عامدانه میلیون‌ها نفر از مردم ایران را قتل عام کرد و در دستور کار قرار گرفتن طرح مذکور حداقل اقدامی است که مردم ایران در یک اقدام قانونی بتوانند از طریق قانونی و بین‌المللی نسل‌کشی را پیگیری کنند هر چند شاید دیر باشد اما باید در دنیا نشان داد انگلیس چه خباثت‌هایی در حق ملت ایران انجام داده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: با رأی قاطع نمایندگان به این طرح می‌توان این موضوع را به صورت قانونی پیگیری کنند.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=24615

این مطلب را به اشتراک بگذارید :