دکتر «سید جواد ساداتی نژاد» در نخستین نشست هیئت مؤسس بنیاد عام المنفعه حامیان فرهنگ و هنر شهرستان آران و بیدگل گفت: تکمیل زیرساخت های فرهنگ و هنر نیازمند مشارکت مردم و خیّران این حوزه است و تاسیس بنیاد حامیان فرهنگ و هنر آران و بیدگل می تواند این خلأ فرهنگی را برطرف کند.

هنر، ورزش و خانواده سه مقوله مغفول جامعه

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: هنر، ورزش و خانواده سه مقوله ای است که در جامعه ساماندهی مطلوبی ندارد و مغفول مانده است، لذا در این عرصه ها باید نقش مردم پررنگ تر شود.

ساداتی نژاد در ادامه بیان داشت: مهم ترین مسأله در برنامه های فرهنگی هنری کمبود اعتبار است و به همین دلیل عملا حمایت مناسبی از حوزه فرهنگ نمی شود ولی علیرغم اعتبارات و امکانات محدود، حرکت در این حوزه نباید متوقف شود.

تاسیس بنیاد حامیان فرهنگ و هنر در راستای پر کردن خلأ حمایت فرهنگی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این وضعیت، این خلا احساس شد که اگر مؤسسه ای مردم نهاد وجود داشته باشد خیرین مشارکت بیشتری در این زمینه خواهند داشت. لذا ایده تاسیس بنیاد عام المنفعه حامیان فرهنگ و هنر شهرستان آران و بیدگل ارائه شد.

دکتر ساداتی نژاد افزود: این بنیاد تحت عنوان مؤسسه شکل خواهد گرفت و با کمک خیرین و توانمندی های نیکوکاران و نیک اندیشان که در شهرستان همیشه همراه و یاری گر حوزه فرهنگ  بودند حساب اندوخته ای با عنوان هنریار ایجاد می شود که در تقویت و گسترش زیرساختهای فرهنگی هنری و کمک اهالی فرهنگ، هنر و رسانه مؤثر باشد.

نقش اقتصاد هنر در تقویت حوزه فرهنگ و هنر

این نماینده مجلس به نقش اقتصاد هنر در توسعه فرهنگی و هنری جامعه گفت: اقتصاد هنر اهمیت بسیار زیادی در این عرصه دارد و باید دغدغه اقتصاد هنر مورد توجه قرار گیرد. اگر حوزه اقتصاد هنر را اصلاح نکینم فرهنگ و هنر راه نمی افتد. لذا با توجه بیشتر به اقتصاد هنر و حمایت بیشتر از آثار هنری می توان این حوزه را تقویت کرد.

دکتر ساداتی نژاد با اشاره به وجود بیش از دو هزار و ۵۰۰ صنعت در منطقه آران و بیدگل و کاشان خاطر نشان کرد: با توجه به حجم گسترده صنایع و خیرین و حامیان این حوزه، فعالیت های مردم نهاد در این منطقه بسیار مثبت و منشأ اثر است.

بافت همگن آران و بیدگل به حرکت فرهنگی شتاب بخشیده است

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: مدیریت جدید اداره در مدت محدود فعالیت خود با حمایت اصحاب فرهنگ و هنر فعالیت های خوبی را رقم زده است.

وی افزود: آران و بیدگل در عرصه فرهنگ نسبت به سایر شهرهای استان فعال تر است و بافت همگن این شهرستان به حرکت فرهنگی سرعت و شتاب بیشتری بخشیده و تنوع و ابتکار هم در این حوزه بیشتر است.

نشست هیئت مؤسس بنیاد عام المنفعه حامیان فرهنگ و هنر شهرستان آران و بیدگل به عنوان نخستین مؤسسه مردم نهاد خیریه حوزه فرهنگ و هنر در سطح استان اصفهان، با حضور اهالی فرهنگ و هنر در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

پایان پیام/ خبرگزاری شبستان


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=24612

این مطلب را به اشتراک بگذارید :