دکتر سیدجواد ساداتی نژاد صبح امروز در همایش توسعه صادرات در کاشان ضمن اشاره به جایگاه ویژه کاشان در حوزه‌های مختلف اظهار داشت: از سال ۱۳۱۳ که صنعت مدرن وارد ایران شد، کاشان این صنعت مدرن را با صنعت نساجی آغاز کرد و با ورود کاشان به حوزه مخمل تحولی بزرگ را ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه کاشان با ورود به حوزه صنعت فرش تحولی شگرف را در صعنت مدرن ایجاد کرد، افزود: کاشان دومین قطب تولید فرش ماشینی جهان به شمار می‌رود و این مهم دستاورد تلاش‌های بی‌وقفه تولیدکنندگان است در حالی که این افراد در حوزه تامین مواد اولیه و صادرات دچار مشکلاتی هستند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه هدف همایش توسعه صادرات در این شهرستان رفع موانع صادرات است، ابراز داشت: کاشان در حوزه گمرک مشکل دارد و با وجود اقدامات صورت گرفته هنوز گمرک در کاشان به صورت شایسته آغاز به کار نکرده است.

وی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ایجاد نمایشگاه بین‌المللی در کاشان گفت: چندین سال برای ایجاد نمایشگاه بین‌المللی در کاشان تلاش شد اما به بهانه‌های مختلف این موضوع به تعویق افتاده است اما خوشبختانه با عنایات صورت گرفته متولی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فرش ایران به اتاق بازرگانی کاشان واگذار شد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه رویداد برپایی نمایشگاه بین‌المللی فرش باید به کاشان انتقال داده شود، تصریح کرد: لازم است مسئولان مربوطه در حوزه برپایی نمایشگاه بین‌المللی فرش در کاشان حمایت‌های لازم صورت پذیرد و این مهم می‌تواند با ارائه تسهیلات و مصوبات لازم محقق شود.

وی ضمن انتقاد از عدم تحقق تفویض اختیارات به کاشان اذعان داشت: تفویض اختیارات مصوبه وزیر صمت را به عنوان پشتوانه دارد اما متاسفانه مسئولان این مصوبه را اجرا نکرده و اختیاراتی نیز که قبلا به کاشان تفویض کرده بودند یک به یک از اداره صمت این شهرستان باز پس می‌گیرند.

پایان پیام/ خبرگزاری تسنیم


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23952

این مطلب را به اشتراک بگذارید :