دکتر سید جوادساداتی نژاد در گفت وگو با ایسنا در خصوص پروانه ساخت شهرک ماهیان زینتی کاشان، اظهار کرد: با وجود آنکه اسفند ماه ۱۳۹۵ ایجاد شهرک ماهیان زینتی در منطقه راوند آغاز و توافقنامه آن بین وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت به امضا رسیده بود، اما ساخت و راه اندازی آن همچنان دچار مشکل بود.

وی با اشاره به تولید ۷۰ درصد از ماهیان زینتی کشور در شهرستان کاشان، افزود: با صدور این مجوز، مدیریت شهرک ماهیان زینتی و شهرک صنعتی سوم کاشان، به شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان واگذار شد.

نماینده مردم شهرستان کاشان و آران و بیدگل در مجلس تصریح کرد: بهره برداری از شهرک ماهیان زینتی و شهرک سوم صنعتی کاشان، موجب تحول بزرگی در رونق اقتصاد منطقه کاشان و در سطح کلان کشور خواهد شد، زیرا پرورش و تکثیر ماهیان زینتی، صنعتی نوپا و پاک است.

وی گفت: بهره برداری از شهرک ماهیان زینتی کاشان به وسعت ۵۰ هکتار در ورودی این شهر و نزدیک آزاد راه کاشان – قم می‌تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری در طول سال منجر به توسعه این صنعت شود.

ساداتی نژاد گفت: ساماندهی واحدهای پراکنده و برخی واحدهای غیررسمی و بدون مجوز پرورش ماهی و توسعه صادرات ماهی به کشورهای هدف از مزیت های ایجاد شهرک ماهیان زینتی کاشان است.

حدود ۱۵۰ واحد پرورش ماهیان زینتی با ایجاد ۱۷۰۰ استخر در شهرستان کاشان برای دو هزار نفر ایجاد اشتغال کرده است.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23857

این مطلب را به اشتراک بگذارید :