دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در حاشیه مراسم قالیشویان مشهد اردهال در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه مراسم قالیشویان در مشهد اردهال کاشان نشانه بیعت مجدد مردم دیار سیلک است، اظهار داشت: این آیین نشان‌دهنده دفاع مستمر مردم منطقه کاشان از ولایت است.

وی با بیان اینکه برخی از اهالی مردم فین کاشان با چوب‌های برافراشته به حمایت از امامزاده علی بن باقر (ع) به منطقه اردهال کاشان رهسپار شدند، افزود: زمانی که کاشانی‌ها به اردهال رسیدند با پیکر مطهر و قطعه قطعه شده آن امامزاده واجب التعظیم رو به رو شدند و همانند دشت کربلا پیکر مطهر آن حضرت را در قالی که بهترین دارایی مردم کاشان بود، قرار دادند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه هر ساله مردم منطقه فین کاشان با تکرار آیین قالیشویان حمایت همه جانبه خود را از ولایت اعلام می‌دارند، ابراز داشت: این آیین به دیگران و جهانیان گوشزد می‌کند که مردم ولایتمدار کاشان همیشه آماده دفاع از حریم ولایت بوده و هستند.

مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مهمان ویژه دکتر ساداتی نژاد در این مراسم سنتی و معنوی بود.

به گزارش تسنیم؛ آیین قالیشویان مشهد اردهال کاشان همه ساله در دومین جمعه مهرماه در آستان امامزاده علی بن امام محمد باقر (ع) با حضور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23851

این مطلب را به اشتراک بگذارید :