بیش از ۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به شورای نگهبان تفکیک وزارت تجارت و بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت را مغایر با قانون اساسی دانستند.

در متن این نامه که در رسانه‌ها منتشر شده آمده است: اینجانبان جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شورای محترم نگهبان درخواست داریم در موضوع تشکیل وزارت بازرگانی شرایط خاص کشور در زمینه کسری بودجه دولت را لحاظ کرده و مصوبه مذکور را که به وضوح با اصل ۳ و ۷۵ قانون اساسی و همچنین بند ۱۰ سیاست های کلی نظام، بند ۱۶ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و بند الف ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه مغایر است، به مجلس شورای اسلامی بازگرداند.

در بخش دیگر این نامه عنوان شده است: طرح تشکیل وزارت بازرگانی در تاریخ ۹۸.۷.۰۳ با زیر پا گذاشته شدن آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مبنی بر لزوم اخذ دو سوم آرای نمایندگان در طرح هایی که مخالف برنامه های پنج ساله توسعه به تصویب رسید. امروز این طرح در اختیار شورای نگهبان است تا آن را از نظر تطابق با شرع مقدس و قانون اساسی مورد بررسی قرار دهد.

نویسندگان این نامه با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی به ویژه در شرایط تحریم، موجب بروز آسیب‌های فراوانی در اقتصاد کشور خواهد شد، افزایش واردات، افزایش نیاز ارزی کشور، تضعیف تولید، کاهش اشتغال، تضعیف خودکفایی در محصولات غذایی را از آسیبهای این اقدام عنوان کرده اند.

دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل نیز از امضا کنندگان این نامه است.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23828

این مطلب را به اشتراک بگذارید :