دکتر سید جواد ساداتی نژاد در مراسم افتتاح و بهره برداری از پروژه های یازدهمین هفته اجرای طرح چلچراغ توسعه, با گرامیداشت هفته دولت و نیز تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در حوزه بافت تاریخی گفت:میهمانان زیادی در طول سال از بافت تاریخی بازدید می کنند و توجه به آن می تواند بر غنای تاریخی و فرهنگی کاشان بیفزاید.

وی، احداث پارکینگ طبقاتی چارسو را با توجه به مشکل فضای پارک خودرو ضروری دانست و گفت: هر چه فضای کاشان و بافت تاریخی آراسته تر شود جذابیت کاشان برای گردشگران افزایش می یابد.

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، آب انبارها را در منطقه موضوع مهمی خواند و تصریح کرد: با توجه به کویری بودن کاشان و نقش آب انبارها در چنین شهرهایی، همواره یکی از مسائل مورد توجه گردشگران خارجی چنین مکان هایی بوده است که نمود آن را در سفرنامه ها و خاطرات آنان می توان مشاهده کرد.

ساداتی نژاد، تأکید کرد: هر چه بیشتر به چنین ظرفیت‌هایی بپردازیم، جذابیت بیشتری برای حضور گردشگران در این منطقه کهن و با پیشینه غنی تاریخی حاصل می شود.

وی از مجموعه های مسئول نظیر شهرداری، اداره اوقاف و میراث فرهنگی خواست زمینه احیای بیشتر آب انبارهای کاشان به عنوان یک جاذبه گردشگری را فراهم آورند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، احیای قنات های کاشان به عنوان موضوع مهم دیگر در این زمینه را خواستار شد و گفت: شاید به طور تمام و مستقیم این موضوع مرتبط با شهرداری نباشد اما به طور یقین احیای آن می‌تواند به عنوان یک اتفاق مبارک و عامل جذب گردشگر محسوب شود.

پایان پیام/ ربیع


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23556

این مطلب را به اشتراک بگذارید :