دکتر «سید جواد ساداتی نژاد» در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان های کاشان و آران و بیدگل گفت: کمبود  ۶۰۰ هزار معلم در وزارت آموزش و پرورش نگران کننده است و در صورتی که برنامه مؤثری نداشته باشیم ضربه و عوارض سنگینی را در حوزه آموزش و پرورش در آینده شاهد خواهیم بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: در راستای رفع این کمبود، دانشگاه فرهنگیان با رویکرد جدید خود، پذیرش نیرو را از سه هزار نفر در سال به ۲۵ هزار نفر رسانده است و نگاه این دانشگاه در آینده پذیرش دانشجو تا ۱۰۰ هزار نفر است.

ساداتی نژاد در ادامه بیان داشت: در استان اصفهان بمنظور کاهش بخشی از این کمبودها، ۵ هزار و ۷۰۰ معلم طرح خرید خدمت به کار گرفته شده اند که بالاترین آمار این استان متعلق به شهرستان های کاشان و آران و بیدگل است.

وی افزود: این مشکل باید با استفاده از ردیف استخدامی ماده ۲۸ و استفاده از ظرفیت های دانشگاه فرهنگیان رفع شود و در این خصوص رایزنی هایی را با وزیر آموزش و پرورش داریم.

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در آران و بیدگل اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور، پردیس واحد پسران آران و بیدگل از مهرماه امسال با پذیرش مهارت آموزان ماده ۲۸ آزمون های استخدامی کار خود را آغاز می کند و از سال آینده هم کد رشته هایی را در کنکور سراسری برای پذیرش دانشجو خواهد داشت.

پایان پیام/ خبرگزاری شبستان


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23522

این مطلب را به اشتراک بگذارید :