پیام نماینده مردم شریف شهرستان های کاشان و آران و بیدگل دکتر سید جواد ساداتی نژاد به مناسبت فرارسیدن ۳۰ مرداد روز جهانی مسجد

بسمه تعالی

«إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَهَ وَآتَى الزَّکَاهَ وَلَمْ یَخْشَ إِلاَّ اللّهَ فَعَسَى أُوْلَـئِکَ أَن یَکُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِینَ» (التوبه – آیه ۱۸ ) ؛ مساجد خدا را تنها کسانی آباد می کنند که به خدا و روز قیامت ایمان دارند و نماز برپا می کنند و زکات می دهند و جز از خدا نترسیده اند. امید است آنان از هدایت یافتگان باشند.

سی ام مرداد یادآور به آتش کشیدن مسجدالاقصی در سال ١٣۴٨ به دست صهیونیست ها است که سالها بعد این روز به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در سی ‌امین نشست سازمان کنفرانس اسلامی به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

بی تردید مسجد مهمترین سرمایه مذهبی، ملی و اصلی ترین پایگاه دین، اخلاق و معنویت و برترین جایگاه پرورش انسانهای وارسته است، مسجد قلب تپنده جهان اسلام است که از صدر اسلام تاکنون همواره دارای کارکرد های متعدد عبادت، فعالیت های آموزشی، نظامی و سیاسی بوده است و برکات بسیار زیادی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بویژه در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس بوده است و کماکان مسجد به عنوان مامن و پایگاه اقتدار نقش سازنده و به تعبیر امام راحل عظیم الشان سنگر بودن خود را به نحو شایسته ایفا نموده است

امروز دشمنان اسلام با توجه به این جایگاه و نقش محوری مساجد در ایجاد وحدت و تحرک و پویایی جوامع اسلامی، تمام تلاش خویش را بکار بسته اند تا به تخریب این نقش و کارکرد آن در کنار دیگر تهاجمات فرهنگی بپردازند ولی سخت در اشتباهند و تمام نقشه های آنان نقش برآب است.

براین اساس روز جهانی مسجد فرصتی برای بازگویی دوباره جنایت های صهیونیسم و بیان نقشه های خبیث دشمنان اسلام است. همچنین این روز فرصتی برای پرداختن به نقش، جایگاه مساجد و اهتمام ویژه به کارکرد های متعدد آن نیز آسیب شناسی عدم توجه جوانان به آن است.

اینجانب ضمن گرامیداشت سی ام مرداد ماه روز جهانی مساجد، این روز را به تمام مسلمانان جهان، ملت شریف ایران، مردم دیندار، ولایتمدار و شهید پرور شهرستان دارالمومنین کاشان و دارالشهدای آران و بیدگل به ویژه ائمه محترم جماعات، هیات امناء و دیگر فعالان مساجد تبریک و تهنیت عرض نموده و رشد جایگاه و کارکرد بیش از پیش مساجد در پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را تحت الطاف الهی، عنایات خاصه حضرت حجت عج و رهبریهای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای از درگاه یگانه منان آرزو دارم.

سیدجواد ساداتی نژاد
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی
چهارشنبه ۳۰ مرداد۹۸
مصادف با نوزدهم ذیحجه۱۴۴۰ هجری قمری

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23500

این مطلب را به اشتراک بگذارید :