دکتر سید جواد ساداتی نژاد در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، در حاشیه چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر گفت:استارت آپ های روستایی اتفاق خوبی است که رخ داده و جوانان روستایی می توانند ایده های خود را در قالب استارت آپ ها به محصول تبدیل کنند و به کل کشور و دنیا محصولات خود را ارایه کنند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای جدید و ارزشمندی در حوزه کسب و کار روستایی ایجاد شده است، افزود: نگاه جدید در زیست بوم و اکو سیستم کارآفرینی در روستاها اتفاق افتاده و این فضای نو می تواند باعث شود تا ایده های جوانان وارد بازار کار شده و اقتصادی شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر فارغ التحصیلان دانشگاهی زیادی داریم که اشتغال مشکل اصلی آنهاست و کسب و کارهای نو می تواند این درد را درمان کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: استارت آپ ها کارهایی هستند که با هزینه ارزان راه اندازی می شود اما درآمدهای بالایی دارند و فرصت فوق العاده برای جوانان است چرا که قوانین به اندازه کافی در حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها وجود دارد.

ساداتی نژاد با اشاره به ایجاد صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت معاونت علمی فناوری از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان گفت: این اقدامات فضای بسیار خوبی برای حمایت ایجاد کرده که امیدواریم جوانان بتوانند از این بستر استفاده کنند.

وی ادامه داد: رصد حوزه علم و فناوری و رصد حوزه رشد استارت آپی و حمایت از شرکت های دانش بنیان یکی از کارهای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است و عموما در حوزه قانون گذاری نیز پیشتاز بوده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان داریم و صندوق نوآوری و شکوفایی هر نوع حمایتی در حوزه قانون گذاری از این بخش انجام می دهد و مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد تا از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها حمایت کند.

ساداتی نژاد تاکید کرد: مشکل ما در بخش شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها مربوط به حوزه اجرا است؛ بنابراین حوزه های اجرایی باید فعال تر از گذشته باشند و این حوزه را پیش ببرند تا نبوغ و استعداد جوانان ایرانی شکوفا شود.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23442

این مطلب را به اشتراک بگذارید :