دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در مورد بیت کوین چند نکته حائز اهمیت است، اظهار داشت: مجوزی که دولت برای ارزهای دیجیتال صادر کرده در مورد استخراج آن و نه خرید و فروش است و از آنجا که متولی این موضوع فرد یا شرکتی نیست، تبعات سوء را به دنبال دارد و اگر کلاهبرداری صورت گرفت می تواند فروپاشی اقتصادی به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که گسترش استفاده از رمزارزها تأثیرات بالقوه ای بر سیاست های پولی و ارزی کشور دارد، افزود: رمزارزها علاوه بر ایجاد فرصت های جدید، تهدیدهایی را متوجه عموم مردم و سازمان های استفاده کننده دارد و بر همین اساس به منظور ممانعت از بروز صدمات، حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تسهیل کسب و کار در این حوزه، چارچوب اولیه مقررات مرتبط با رمزارزها به تصویب شورای پول و اعتبار رسید.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه عملیات استخراج رمزارز به شکل صنعتی و در مقیاس بزرگ معمولا با راه‌اندازی مزرعه‌ ماینینگ آغاز می شود، ابراز داشت: استخراج رمزارز با پردازش محاسبات ریاضی توسط تجهیزات استخراج رمزارز به صورت پیوسته و دائم کار انجام می‌شود و تجهیزات پیشرفته‌تر دارای قدرت محاسباتی بالا و مصرف انرژی الکتریکی کمتری هستند.

وی با بیان اینکه جلسه ای در کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور مسئولان مربوطه در مجلس برگزار شد، گفت: اگر افرادی خواستار استخراج رمزارز هستند، می توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند.

مناطق سردسیر می توانند بالاترین بهره وری را از «رمز ارز» داشته باشند

ساداتی نژاد ابرازداشت: یکی از حوزه های استخراج رمزارز نیز خنک سازی آن است که مناطق سردسیر می توانند با پایین ترین هزینه بالاترین بهره وری را داشته باشند که منطقه برزک کاشان می تواند در این حوزه با توجه به اقلیم آب و هوایی فعال باشد.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23439

این مطلب را به اشتراک بگذارید :