دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره اختیارات بیشتر آقای روحانی نسبت به رؤسای جمهوری قبلی گفت: اختیارات رئیس‌جمهوری در این دوره نسبت به دوره‌های قبلی بسیار بیشتر است.

وی افزود: شرایط جاری کشور اقتضای اختیارات بیشتری دارد که بر همین اساس هم، شورای هماهنگی سران قوا تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: در شورای هماهنگی سران قوا اختیارات گسترده‌ای وجود دارد این در حالی است که طبق قانون اساسی دارد، مجلس شورای اسلامی وظیفه قانونگذاری دارد که گاهاً برخی قوانین در آن، محدود و یا تصویب شده است اما توسط شورای هماهنگی سران قوا و شخص رئیس‌جمهور می‌تواند در آن تغییراتی ایجاد کند.

ساداتی‌نژاد گفت: برخی قوانین که باید در حالت عادی و طبق روند مندرج در قانون اساسی توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد، توسط اختیاراتی که مقام معظم رهبری به رئیس‌جمهور داده است، در شورای هماهنگی سران قوا می‌تواند تغییرات اساسی داشته باشد.

وی تاکید کرد: رئیس‌ شورای هماهنگی سران قوا آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور و رئیس قوه مجریه است و دست رئیس‌جمهور برای انجام اموراتی که می‌تواند فضای اقتصادی و موارد دیگر کشور را کنترل کند، باز است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار مردم از رئیس‌جمهور با توجه به افزایش اختیاراتش که هم‌اکنون بیش از ۲ قوای دیگر است و گاهاً در جلسه شورای هماهنگی سران قوا می‌تواند با همراهی ۲ رئیس قوه دیگر تصمیم‌گیری کند بیشتر است.

وی گفت: رئیس‌جمهور به ابزارهای مختلفی برای اداره کشور نیاز دارد که با توجه به اختیارات، امکانات و ابزارهای فعلی که نسبت به رؤسای جمهور دیگر بسیار بیشتر است هیچ کمبودی را مشاهده نمی‌کنیم، لذا از آقای روحانی انتظار داریم که با توجه به باز بودن دستش برای اجرای بسیاری از امورات و داشتن اختیارات فراوان، با سرعت اوضاع کشور، معیشت و اقتصاد مردم را حل و فصل کرده و به سرانجام مطلوبی برساند.

وی گفت:‌ با توجه به اختیارات فراوانی که آقای روحانی در قبال رؤسای پیشین قوه مجریه داشته است، داشتن تحرک بالاتری در حوزه اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی وجود دارد و بر همین اساس، مردم از رئیس‌جمهور مطالبه اقدامات بیشتر و بهبود وضعیت را دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «آقای رئیس جمهور لطفا از اختیارات قانون اساسی خود استفاده نمایید!» ، «اوایل همه چیز تقصیر احمدی نژاد بود، الان از کم بودن اختیارات!» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23382

این مطلب را به اشتراک بگذارید :