درجریان این دیدار هادی میرزائی مدیرعامل صندوق احیاء با تأکید بر اینکه کاشان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پرتردد، سهم بسزایی در پویایی گردشگری تاریخی دارد، گفت: این شهرستان از جمله شهرهایی است که توانسته پیوند مهمی میان اقتصاد گردشگری، بهره برداری از بناهای تاریخی و رویدادهای فرهنگی مبتنی بر این بناها ایجاد کند.

وی، یادآور شد: تقویت فضای رقابتی در واگذاری بناهای تاریخی، افزایش دایره شمول افراد مرتبط با احیاء و بهره برداری و اشاعه فرهنگ مرمت ابنیه تاریخی از جمله اهدافی است که صندوق احیاء به­دنبال تحقق بخشیدن به آن است.

میرزائی، ادامه داد: تعامل سازنده با همه نهادهای موثر در مجلس، دولت، قوه قضاییه و اندیشمندان، نهادهای مدنی و جامعه دانشگاهی در دستور کار صندوق احیاء قرار دارد و ما برنامه های اثربخشی برای عملیاتی کردن این حوزه داریم.

در ادامه این دیدار نماینده کاشان و آران و بیدگل با اشاره به اینکه اقدامات صندوق احیاء می­تواند راهگشای مشکلات حفظ بسیاری از ابنیه تاریخی کشور باشد، گفت: ورود این صندوق به واگذاری بناهای تاریخی و انجام گرفتن نظارت­های پس از آن توسط این موسسه، امروز سبب شده که نمونه­های موفقی از این مدل در عرصه قضاوت عمومی قرار گیرند که مصادیق آن در شهر کاشان وجود دارد.

ساداتی نژاد، ادامه داد: ایجاد اشتغال و تحقق بخشیدن به اقتصاد مولد امروز دو نیاز اساسی کشور است که می توان با بهره مندی از داشته­های ارزشمند جوامع محلی و منطقه­ایی نظیر بناهای تاریخی بخش وسیعی ازمسایل این حوزه را مرتفع ساخت.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23321

این مطلب را به اشتراک بگذارید :