دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در کشور نتوانستیم هواشناسی را در زندگی مردم جاری و ساری کنیم، اظهار داشت: مردم گمان می‌کنند هواشناسی موضوعی تشریفاتی است در حالی که این موضوع اثر مهمی در زندگی داشته و از نظر اقتصادی نیز نقش بسزایی دارد و عدم توجه به این موضوع موجب هدر رفت منابع ملی می‌شود.

وی ضمن انتقاد از عدم آموزش‌های لازم به مردم در حوزه هواشناسی افزود: رعایت هشدارهای هواشناسی ما را در حفظ منابع و پویایی اقتصاد کشور کمک می‌کند و بر همین اساس به نظر می‌رسد موضوع هواشناسی در کشور نهادینه نشده است چراکه این موضوع یک موضوع اقتصادی نیز است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه برای آموزش موضوع هواشناسی تمامی دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش باید مشارکت داشته باشند، ابراز داشت: جایگاه سازمان هواشناسی جایگاه مناسبی نیست و مأموریت آن با جایگاه آن در وزارت راه و شهرسازی متناسب نیست و دولت و اندیشمندان باید به بهبود جایگاه آن بپردازند.

وی با بیان اینکه در کاشان نیز شبکه هواشناسی نیز کامل و استاندارد نیست، گفت: منطقه کاشان یک ایستگاه در آران و بیدگل دارد و بر همین اساس لازم است یک ایستگاه در کویر و یک ایستگاه در کوهستان ایجاد شود تا میزان بارندگی به صورت دقیق‌تر اندازه گیری شود و این مهم در بودجه سال ۹۹ مدنظر قرار بگیرد.

ساداتی نژاد ضمن اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در مورد ایستگاه هواشناسی فرودگاه کاشان اظهار داشت: بر اساس توافق‌های صورت گرفته با رئیس اداره هواشناسی کشور مقرر شد هواشناسی در فرودگاه کاشان تقویت شود تا اندازه گیری آیتم‌ها با دقت بالاتری انجام شود چراکه این موضوع در ایمنی پرواز نقش بسزایی دارد.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23195

این مطلب را به اشتراک بگذارید :