پیام دکتر سید جواد ساداتی نژاد به مناسبت پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی ایران:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین آمنوا اذا نودی للصلاه من یوم الجمعه فاسعوا الی ذکر الله و ذروالبیع ذالکم خیر لکم ان کنتم تعلمون
ای کسانی که ایمان آورده اید چون برای نماز جمعه ندا داده شد به سوی خدا بشتابید و داد و ستد را واگذارید ، اگر بدانید این برای شما بهتر است. ( سوره جمعه آیه ۹)

پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی ایران است. نمازی پر فضیلت و دشمن شکن که خداوند سبحان در سوره ی جمعه صراحتا مومنان را به حضور و اقامه ی باشکوه آن دعوت نموده است.

بدون تردید یکی از مهمترین دستاوردها و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اقامه پرشکوه نماز جمعه است که می توان از آن بعنوان نمادی از عزت، اقتدار و وحدت میان آحاد جامعه اسلامی و مسئولان یاد کرد که اقامه آن موجب بصیرت افرایی و کاهش مشکلات و بیان خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی به آحاد جامعه اسلامی می شود.

وجود امامان جمعه و در راس آن نماینده محترم ولی فقیه در کاشان بعنوان ستون و پشتوانه ای محکم در گسترش و ترویج فرهنگ اخلاق مداری ، وحدت و همراهی در امور اجرایی و عمومی شهر است و این امر می تواند بیش از پیش مسئولان را در خدمت رسانی به مردم یاری رساند‌.
اینجانب بعنوان خادم مردم دارالمومنین کاشان و دارالشهدای آران و بیدگل؛ سالروز تاریخی اقامه اولین نماز جمعه توسط مرحوم حضرت آیت الله طالقانی (ره) را به ائمه محترم جمعه این دو شهرستان ولایتمدار و شهید پرور و به ویژه حضرت آیت الله نمازی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ی کاشان، همچنین حضرت آیه الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل و سایر ائمه جمعه و خطبای جمعه این دو شهر تبریک عرض مینمایم.

امید که در سایه همدلی و همراهی تمامی مسئولان نظام و به برکت دعای خیر و انفاس روحانی علمای دین، بتوانیم موفق به ارائه بهترین خدمات به مردم نجیب و قدرشناس که همانا صاحبان اصلی انقلاب و نظام می باشند، گردیم.

همچنین بدین مناسبت فرصت را مغتنم دانسته از زحمات ارزشمند تمامی دست اندرکاران اقامه این فریضه عظیم بویژه در ستادهای برگزاری نمازجمعه تشکر می نمایم.

سید جواد ساداتی نژاد
نماینده مردم شریف شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی
پنجم مرداد۹۸
مصادف با ۲۴ ذی قعده ۱۴۴۰ ه. ق


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=23178

این مطلب را به اشتراک بگذارید :