دکتر سید جواد ساداتی نژاد در دیدار مسئولان دانشگاه فرهنگیان از این شهر اظهار کرد: علت اصلی کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش عدم انجام وظیفه دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته است.

وی افزود: نگاه توسعه ای به دانشگاه فرهنگیان، یک نگاه بلند مدت است و امیدواریم برنامه های مدیریت جدید باعث پویایی این دانشگاه و برطرف شدن کمبود ۳۰۰ هزار معلم در آموزش و پرورش کشور شود.

نماینده کاشان و آران و بیدگل تصریح کرد: کاشان با وجود ۴۰ هزار دانشجو در ۲۰ واحد دانشگاهی، متاسفانه فاقد دانشگاه فرهنگیان مستقل و رشته های تحصیلی مستقل است و ختران مناطق شمال استان اصفهان هر سال در شهرهای مختلف کشور هزینه های مادی و معنوی بسیاری را تحمل می کنند.

وی گفت: مرکز دخترانه دانشگاه فرهنگیان اصفهان در کاشان فعالیت می کند که این شرایط زیبنده شهری در قامت کاشان و دارالمومنین نیست.

وی تصریح کرد: با ایجاد دانشگاه فرهنگیان مستقل در کاشان، ظرفیت تامین هیئت علمی حتی از منابع انسانی آموزش و پرورش و راه اندازی رشته های تحصیلی بیشتر در این شهرستان هست .

ساداتی نژاد تاکید کرد: در صورت موافقت با ایجاد دانشگاه فرهنگیان در کاشان، آمادگی داریم که ۵۰ درصد از هزینه های راه اندازی و ساخت آن را با کمک نیکوکاران این شهرستان تامین کنیم.

وی گفت: تلاش می کنیم تا مرکز پسران دانشگاه فرهنگیان را در آران و بیدگل را با آموزش پذیرفته شدگان ماده ۲۸ راه اندازی کنیم.

به گزارش پانا، رییس دانشگاه فرهنگیان به منظور بررسی مسایل پردیس دخترانه فرهنگیان کاشان، امکان سنجی راه اندازی مرکز پسران همراه با جمعی از مسوولان استان اصفهان به کاشان سفرکرده است.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22990

این مطلب را به اشتراک بگذارید :