دکتر سید جواد ساداتی نژاد شامگاه شنبه در جمع نمازگزاران مسجد اعظم دهنو آران و بیدگل، اظهار کرد: با توجه به خشک‌سالی‌های اخیر در کشور به خصوص شهرهای کویری کاشان و آران و بیدگل، برای ما صرفه‌جویی در مصرف آب، حکم کمک به حیات است و تغییر تعرفه برق از ۴ به ۳ بیشتر برای کمک به صرفه‌جویی در آب بود.

وی افزود: برای تصویب این طرح استدلال کردیم که در منطقه ما بیش از ۷ میلیارد لیتر آب در فصل تابستان از طریق حدود ۵۰۰ هزار کولر آبی تبخیر می‌شود و میانگین روزی ۲۲۰ لیتر آب توسط هر کولر مصرف می‌شود و اگر این کولرها را با جایگزینی کولر گازی حذف کنیم کمک بزرگی به صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود.

ساداتی نژاد گفت: با این دلیل منطقی درخواست کاهش تعرفه برق را مطرح کردیم که به دلیل بار مالی زیاد ۳ بار این طرح رد شد و در مرتبه چهارم با آمدن وزیر به منطقه و بررسی کارشناسی موفق شدیم، این طرح را تصویب کنیم که چیزی حدود یک‌سوم کاهش قیمت از اول خرداد تا پایان شهریور را خواهیم داشت.

نماینده مردم کاشان در مجلس به مشکل افزایش قیمت کولرگازی هم‌زمان با شروع این طرح اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلات ارزی و اینکه کولرگازی یک کالای وارداتی است، با استفاده از ظرفیت خیران دنبال طرحی هستیم تا سال آینده حدود ۵۰ هزار کولرگازی تهیه کنیم و به صورت اقساطی به خانواده‌های کم‌درآمد تحویل دهیم تا کمکی به مشکل تهیه کولر گازی افراد کم درآمد این منطقه شود.

وی افزود: این کار از ساختن مدرسه کمتر نیست، منفعتش به همه مردم می‌رسد و مهم‌تر اینکه شاهد کاهش و صرفه‌جویی مقدار قابل توجهی در مصرف آب خواهیم بود و تا حدودی به حفظ منابع آب و محیط زیست پیرامون خود کمک خواهیم کرد.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22870

این مطلب را به اشتراک بگذارید :