دکتر سید جواد ساداتی نژاد با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، ایشان را بانویی با فضیلت و با شخصیت از خاندان اهلبیت علیهم السلام توصیف کرده و گفت: حضرت معصومه(س) از اسوه های کم نظیر تقوا و شرافت در تاریخ بشریت است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با اشاره به تعبیر «یا فاطمه إشفَعی لیّ فى الجنه فإن لَکِ عِندَ الله شأناً من الشأن» از امام رضا(ع) در توصیف مقام حضرت معصومه(س) اضافه کرد: آن حضرت جلوه‌ای از وجود حضرت زهرا سلام الله علیها و در طهارت نفس امتیازی خاص و بسیار والا داشت.

وی سیره کریمه اهل بیت(س) را چراغ راهی برای دختران در زندگی دانست و اظهار کرد: زندگی حضرت معصومه(س) الگوی واقعی دختران در سبک زندگی است.

دکتر ساداتی نژاد موج هجوم فرهنگی غرب به سوی جامعه زنان را یادآور شد و تأکید کرد: شناخت دقیق از یگانه دختری که با کسب فضائل بی نظیر، خود را به بالاترین درجات معنوی رهنمون ساخت می تواند در این زمینه راه گشا باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بسط و گسترش سبک زندگی اسلامی را مهمترین مؤلفه پیش رو برای دختران عنوان کرد و افزود: دوری دختران در جوامع امروز بشری از اخلاقیات، عواطف مادرانه، حجب و حیا و غفلت از دانش مفید زنگ خطری برای بشریت است.

وی با انتقاد از نگاه ابزاری و تجاری غرب به زنان و هجوم به کرامت و منزلت دختران تصریح کرد: نتیجه اهداف دنیای سرمایه داری نابودی هویتی دختران در جوامع بشری است.

این استاد دانشگاه با اشاره به نام‌گذاری روز ولادت حضرت معصومه(س) به نام روز دختر خاطرنشان کرد: نام‌گذاری این روز به نام دختر انتخابی به جا و شایسته‌ است تا این شخصیت معنوی به عنوان الگویی ارزشمند برای دختران به ویژه دختران دارالمؤمنین کاشان و دارالشهدای آران وبیدگل که همواره سرآمد حجب و حیا در دنیا و در ادوار تاریخ بوده اند مطرح شود.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22812

این مطلب را به اشتراک بگذارید :