دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره درخواست تعداد اندکی از نمایندگان برای مسکوت گذاشتن طرح اعاده اموال نامشروع نمایندگان گفت: این طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، طرحی بسیار مدرن و به روز است و با آنکه شبیه به این طرح در اصل ۴۹ قانون اساسی هم وجود دارد اما این طرح به منظور محکم‌کاری این اصل قانون اساسی بوده و می‌تواند نظارت‌ها را بر اموال مدیران و مسئولان، نظام جمهوری اسلامی بیشتر کرده و مردم را به اقدامات آنها امیدوار کند.

وی افزود: برخی افرادی که پرچم بعضی مسائل را بالا می‌برند اما در مقام عمل آن را اجرا نمی‌کنند که این موضوع شبیه اقدامات پزشکانی است که سیگار می‌کشند این در حالی است که نمایندگان مجلس باید در اقدامات و رفتارهای خود نظارت‌ها را بیشتر کرده و بر امورات اشرافیت بیشتری داشته باشند. بر همین اساس طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان منجر به شفافیت بیشتر اقدامات شده و نمایندگان مجلس باید از آن استقبال کنند و از اینکه تعداد اندکی از همکارانم در مجلس به دنبال مسکوت گذاشتن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان هستند انتقاد دارم.

ساداتی‌نژاد گفت: اجرای طرح‌هایی نظیر اعاده اموال نامشروع مسئولان می‌تواند منجر به شفاف شدن امور شود و بر همین اساس باید نمایندگان ملت در مجلس از آن استقبال کنند.

نماینده مردم کاشان گفت: مردم از اینکه برخی نمایندگان مجلس به دنبال مسکوت گذاشتن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان هستند گلایه دارند، چرا که تعدادی از نمایندگان که بخشی از اکثریت مجلس را شامل می‌شود با پرچم شفافیت وارد پارلمان شده‌اند اما برخلاف آن عمل می‌کنند.

نماینده مردم کاشان در مجلس گفت: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان می‌تواند متضمن سلامت اقدامات و رفتارهای مدیران و مسئولان بوده و باید همگان از آن حمایت کنند چرا که منجر به شناخت بیشتر مردم از آنها خواهد شد و اگر کسی با آن مخالفتی دارد قطعاً ریگی به کفشش است.

پایان پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22623

این مطلب را به اشتراک بگذارید :