دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت توجه به خیرین قرآنی در کشور گفت: در حوزه‌ها و موضوعات مختلف کشور بحث مشارکت مردمی را داریم که اوج آن را در بحث مدارس در خصوص خیرین مدرسه‌ساز می‌بینیم؛ درحال‌حاضر نیز در حوزه دانشگاه‌سازی و ورزش می‌توان حضور خیرین را دید و جلساتی برای تجلیل از خیرین که در کارهای عام‌المنفعه سرمایه‌گذاری می‌کنند داریم.

متاسفانه به خیرین فعال در حوزه قرآن توجهی نمی‌شود

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: خیرین بسیاری داریم که در حوزه قرآن فعال هستند و موسسات قرآن را برپا کردند و هزینه‌های آموزش قرآن را در طول سال و یا ماه رمضان تقبل می‌کنند اما احساس ما این بود که به این افرادی که در حوزه قرآن به عنوان کتاب آسمانی و هدایت انسان‌ها فعال هستند، توجه زیادی نمی‌شود.

تجلیل از ۲۹ خیر قرآنی در ماه مبارک رمضان

وی ادامه داد: تشویق خیرین و دیده شدن آنها، یک انگیزه‌ای برای دیگران ایجاد می‌کند اما این حرکت مغفول مانده به همین دلیل در کاشان در ماه مبارک رمضان امسال برای اولین بارهمایش تجلیل از خیرین قرآنی را برگزار کردیم و ۲۹ خیری که در حوزه قرآن فعالیت کرده بودند، مورد تقدیر قرار گرفتند؛ این اتفاق می‌تواند انگیزه بیشتر و مضاعفی را ایجاد کند تا خیرین در حوزه قرآن، ترویج و آموزش آن بتوانند فعالیت بیشتری را انجام دهند همانطور که در مدرسه‌سازی این همایش‌های تجلیل توانست رونق بسیاری را ایجاد کند.

تجلیل از خیرین قرآنی هر سال در کاشان برگزار می‌شود

ساداتی نژاد اظهار داشت: استقبال بسیار خوبی از این همایش صورت گرفت و بیش از ۷۰۰ نفر شرکت کردند و فکر می‌کنم که در آینده نتایج آن را در حضور خیرین در حوزه قرآن خواهیم دید. این همایش در کاشان برگزار شد و هر سال در ماه مبارک رمضان این همایش برگزار خواهد شد.

بیش از ۵۰ نفر حافظ هم زمان قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در آران و بیدگل و کاشان بحث‌های قرآنی رواج بسیار زیادی را دارد و منطقه ای به نام دارالمومنین است به طوری‌که بالاترین حُفّاظ نهج‌البلاغه در این منطقه هستند؛ بیش از هزار نفر حافظ در شهر کاشان وجود دارد و بیش از ۵۰ نفر حافظ همزمان قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه هستند و برای اولین بار حفظ نهج البلاغه در جهان اسلام در کاشان ‌راه‌اندازی شد به همین دلیل در ماه رمضان مراسم جزء ‌خوانی‌های بسیاری در امامزاده هلال ابن علی و هم در مشهد اردهال انجام شد.

انتهای پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22466

این مطلب را به اشتراک بگذارید :