دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرصت رایزنی با کشورهای همسایه در راستای خنثی سازی تحریم ها، گفت: وقتی موضوع تحریم در میان باشد، برای خنثی کردن آن باید شاهد دیپلماسی فعال خصوصا با همسایگان باشیم.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه کارشناسان سیاسی اعتقاد دارند بی اثر کردن و دورزدن تحریم ها از طریق دیپلماسی محقق می شود، اظهار کرد: بنابراین وزارت امور خارجه باید درصدد جلب حمایت و برطرف کردن دغدغه کشورهای دیگر باشد از این رو می توان مشکلات بسیاری را حل کرد.

لغو تحریم

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها طی چند مدت گذشته تلاش بسیاری کردند تا با افزایش فشار بر همسایگانمان، آنها را از همکاری با ایران منصرف کنند، ادامه داد: به عنوان مثال مقامات آمریکایی ها رفت و آمدهای بسیاری را با کشور عراق و ترکیه داشتند تا بتوانند روابط بین دو کشور را کم رنگ کنند اما مشاهده شد که با تلاش فوق العاده و دیپلماسی این خدعه خنثی شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر می رسد بکارگیری دیپلماسی فعال و البته فراهم کردن زمینه ایجاد توافقنامه های دوجانبه و چندجانبه می تواند به راحتی سدی در برابر تحریم های ظالمانه آمریکایی ها محسوب شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه با فعالیت بیشتر و شناسایی زمینه های همکاری با دیگر کشورها خصوصا همسایگان گام های بلندی را در برطرف کردن تحریم ها بردارد.

انتهای پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22435

این مطلب را به اشتراک بگذارید :