سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های منطقه راوند کاشان در تولید ماهی زینتی و پرندگان به این جمع‌بندی رسیدیم تا شهرک ماهیان زینتی منطقه راوند کاشان هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال  ۱۳۹۵ شهرک ۳۰۰ هکتاری ماهیان زینتی راوند کلنگ خورد، افزود: در صورت محقق شدن این طرح تعداد ماهیان زینتی این شهر به دو تا سه برابر افزایش می‌یابد اما همچنان این شهرک بدون زیرساخت و هیچ گونه پیشرفت فیزیکی ناتمام مانده است.

وی با بیان این مطلب که نبود امکانات زیرساختی و مکانی برای تولید در سال‌های اخیر سبب مهاجرت سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان ماهیان زینتی به استان‌های مجاور شده است تاکید کرد:  این موضوع موجبات رنجش کار آفرینان این حوزه شده است.

ساداتی‌نژاد با اشاره به مشکلات و چالش‌ تولید ماهیان زینتی منطقه راوند کاشان افزود: با رایزنی‌های متعدد واگذاری شهرک به شرکت شهرک‌های استان اصفهان برای آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای واحدهای تولیدی با توافق وزیران جهاد کشاورزی و صنعت جهت تسهیل در ارائه خدمت و کاهش هزینه‌ها توافق شد.

وی تاکید کرد: نظارت بر مباحث فنی و معرفی تولیدکنندگان برای واگذاری زمین بر عهده مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشان است.

به گزارش تسنیم با توجه به ظرفیت ویژ ه منطقه راوند و فعالیت ۱۷۰۰ کارگاه تولید و پرورش ماهیان زینتی که بیش از ۷۰ درصد تولید کشوری، و افزون بر ۲۰۰۰  اشتغال‌زایی در  این حوزه و ۵۰۰ اشتغال در حوزه پرندگان زینتی و نخستین تولیدکننده مرغ عشق در کشور است نقش مهمی در صادرات کشور را ایفا کرده است.

انتهای پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22151

این مطلب را به اشتراک بگذارید :