نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در همایش «طلیعه اختران کویر» ظرفیت های این منطقه از جمله اثرهای تاریخی، کویر، کوهستان و دریاچه نمک را برشمرد و عنوان کرد: این ظرفیت ها جایگاه ویژه ای در گردشگری کشور به منطقه اختصاص داده و می تواند با برنامه ریزی به قطب ستاره شناسی تبدیل کنیم.

سید جواد ساداتی نژاد یادآور شد: ۳۵ نقطه در کشور مورد شناسایی و بررسی قرار گرفت که در نهایت کاشان و آران و بیدگل جهت اجرای برنامه های رصد ستاره ها مورد تایید قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: اجرای برنامه های رصد ستارگان می تواند به جذب گردشگر کمک کند که در این بین رصدخانه نیاسر و کویر مرنجاب نیز از موقعیت ویژه ای برخوردار بوده که مورد تایید سازمان فضایی هستند.

دکتر ساداتی نژاد کاهش آلودگی های نوری منطقه را نیز در این راستا بسیار مهم ارزیابی و تاکید کرد: حمایت مدیرعامل شرکت توانیر کشور در این زمینه می تواند مشکل را برطرف کند که برای سال ۹۸ قول های مساعدی از جانب وزارت نیرو داده شده است.

منطقه کویری مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل از دیرباز یکی از مهمترین رصدگاه های کشور به شمار می رود که دوستداران ستاره شناسی و شگفتی های آسمان را از نقاط گوناگون به خود جلب می کند.

انتهای پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22146

این مطلب را به اشتراک بگذارید :