معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در حاشیه سفر به کاشان و آران و بیدگل در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح های جدید و تعمیرات نیروگاهی گفت: با مصرف منطقی و درست مردم و بر اساس پیش بینی ها تابستان امسال قطعی برق نخواهیم داشت.

همایون حائری با اشاره به ظرفیت مناسب منطقه کاشان و آران و بیدگل برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی و بهره مندی از انرژی های تجدید پذیر گفت: منطقه آران و بیدگل در ماه ۳۰۰ ساعت تابش خورشید دارد که این ظرفیت خوبی برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی است .

معاون وزیر با بیان اینکه با استفاده از انرژی خورشیدی می توان در کنار بهره مندی از آسمان پرستاره شب های منطقه از انرژی خورشیدی برای اقتصاد منطقه بهره برد افزود: درحال حاضر ظرفیت یک مگاواتی انرژی خورشیدی در آران و بیدگل وجود دارد که با توجه به ظرفیت نور خورشید منطقه کافی نیست.

وی به تلاش صورت گرفته برای کاهش آلودگی نوری منطقه هم اشاره کرد و گفت: قرار است با تغییر مبلمان شهری و نصب لامپ های ال ای دی، ترکیب نوری را با آسمان صاف کویر در منطقه کاشان و آران و بیدگل ایجاد کنیم.

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل نیز در ادامه به توانمندی های این منطقه اشاره کرده، ارتقای مدیریت امور برق را خواستار شد و افزود: شرکت توزیع برق شهرستان های کاشان، آران و بیدگل و نطنز باید به صورت مستقل اداره شوند.

سید جواد ساداتی نژاد با اشاره به وجود منطقه ویژه اقتصادی در نزدیکی شهر مشکات و همچنین استقرار شهرک صنعتی سوم شهرستان کاشان گفت: پست های برق این منطقه نیاز به تقویت دارند.

وی همچنین با اشاره به افزایش مصرف برق در منطقه، بر بهینه سازی ترانس های برق این شهرستان تاکید کرد و یادآور شد: در روشنایی معابر به ویژه مسکن مهر کاشان مشکلاتی وجود دارد.

انتهای پیام/


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22132

این مطلب را به اشتراک بگذارید :