سیدجواد ساداتی‌نژاد صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز معلم و تقدیر از معلمان نمونه استانی و منطقه‌ای کاشان با اشاره به شهادت استاد مرتضی مطهری اظهار کرد: شهید مطهری شخصیتی بود که اثرگذاری اش منحصر به زمان حیاتش نبود و نشانه این سخن پویایی کتب وی است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر بنده مهم ترین مسأله امروز آموزش و پرورش شهرستان مسأله کمبود معلم می باشد و این کمبود بیشتر برای حاشیه شهر و در قالب مدارس حمایتی است.

وی افزود: طبق قانون مدارس حمایتی در کشور ممنوع است ولیکن آموزش و پرورش مجبور است این مدارس را هر سال توسعه دهد زیرا تمهیدی برای جایگزینی معلم در طول این سال ها نکرده ایم و اکنون زمانی است که با افزایش بازنشستگی مواجه شده ایم.

ساداتی‌نژاد عنوان کرد: اکنون به یک خلاء رسیده ایم به جهت عدم برنامه ریزی درست آموزش و پرورش در سال‌های گذشته که الان خود را نشان داده است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ مجموعا بیش از ۵۰۰ هزار معلم در کشور بازنشسته خواهند شد. دانشگاه فرهنگیان در بالاترین آمار جذب خود ۲۵ هزار دانشجو جذب کرده است اما با این حال اصلا برای ما مطلوب نیست.

وی افزود: اگر در سال‌های قبل که دانشگاه فرهنگیان جذب خود را به ۳ هزار دانشجو کاهش داد این کاهش جذب رخ نداده بود اکنون شاهد این وضعیت نبودیم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه در کاشان ۳۶۶ معلم حمایتی داریم و این آمار بالاترین سطح در کشور است، تصریح کرد: عوارض این اتفاق ناگوار را ما در سال های آینده مشاهده خواهیم کرد و باید برای این کمبود خیرین نیز یاری کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ کاری از معلمی سخت‌تر نیست، تأکید کرد: از معلمان باتجربه خواهش داریم به معلمان حمایتی کمک کنند و برای تداوم خدمت به این کشور در بازنشستگی تعجیل نفرمایید زیرا اگر امسال شما بازنشست شوید یک نفر به معلمان حمایتی افزوده خواهد شد.

وی افزود: معلمی کار دشواری است و بسیار انرژی بر است و معلم یعنی ایثارگر و خادم، اگر ما شهید داده ایم  این معلم بوده است که این اثرگذاری را داشته است.

به گزارش فارس، در پایان از ۱۳ مدیر،معاون و معلم نمونه استانی و ۳۲ مدیر، معاون و معلم نمونه منطقه‌ای و همچنین خانواده شهدای فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ خبرگزاری فارس


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=22104

این مطلب را به اشتراک بگذارید :