نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس گفت: سال ۹۷ حدود ۲۰ میلیارد تومان فقط ماموریت اداری داده شده است که این غیر از هزینه‌های ماموریت سفر به مرکز استان برای بخش خصوصی است که این‌ها همه هدر رفتن سرمایه ملی است بنابراین جدا کردن اصفهان شمالی و تفویض اختیار ضروری است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات اداری در کاشان در مورد استان اصفهان شمالی گفت:

در سال ۹۷ فقط در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل حدود ۲۰ میلیارد تومان برای ماموریت اداری هزینه شده است

همه نمایندگان استان اصفهان با این قضیه موافق هستند که در استان اصفهان بروکراسی، پیچیده و طولانی است و تفویض اختیارات به کندی صورت می‌گیرد و قوانین بیش از حد قانون، ۱۲۰ درصدی اجرا می‌شود و اینها باعث شده که روند توسعه در استان اصفهان در سال‌های اخیر کُند شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در تمام سال‌های گذشته در مجلس همیشه در تمام جلسات، بحث تفویض اختیار را داشتیم؛ حتی یک ریال پول از استانداری نمی‌خواهیم بلکه فقط یک برگه کاغذA5  برای تفویض اختیار می‌خواهیم، شهر کاشان به عنوان دومین شهر بزرگ در شمال استان اصفهان است، فرمانداری کاشان فرماندار ویژه شد ولی باز هم اتفاقی نیفتاد.

۵۰۰ کشته در حوادث جاده‌ای اصفهان برای رفت و آمد اداری

ساداتی نژاد اظهار داشت: اگر کسی بخواهد یک سالن بدنسازی در کاشان ایجاد کند، غیر از اینکه ۶ ماه طول می‌کشد، باید چند بار هزینه کند و به اصفهان برود. متاسفانه در این جاده‌ها فقط ۵۰۰ نفر کشته برای کار اداری دادیم. سال ۹۷ حدود ۲۰ میلیارد تومان فقط ماموریت اداری داده شده که این مبلغ غیر از بخش خصوصی است که اینها همه هدر رفتن سرمایه ملی است چراکه می‌توان با این رقم ۲۰ مدرسه ساخت.

درخواست مردم کاشان جدا کردن شمال استان اصفهان است

وی با بیان اینکه متاسفانه بنده به عنوان کوچکترین عضو نماینده استان اصفهان بعد از ۳سال هر چه گفتم بی‌فایده بود تصریح کرد: تاکنون به ۳ استاندار آقایان زرگر، مهرعلیزاده و رضایی گفته شده و فایده نداشت و به این نتیجه رسیدیم که مردم راست می‌گفتند. همیشه به مردم می‌گفتیم که دنبال تفویض هستیم و کسی گوش نمی‌دهد در آخر مردم گفتند که به حرف ما گوش کن یعنی شمال استان اصفهان را جدا کنید چراکه اصفهان یک استان بزرگ است.

جدا کردن اصفهان شمالی باعث رشد و پیشرفت اصفهان می‌شود و قصد نداریم که اسم اصفهان را برداریم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: استاندار نمی‌رسد و حتی سالی یکبار هم سهم یک شهرستان نمی‌شود که یک ظلم بزرگی اول به اصفهان و بعد به مردم است. اصفهان شهر تمدن، فرهنگ و میراث امروز در جهان جایگاه دارد اما امروز دچار مشکلات بزرگی است و به آن رسیدگی نمی‌شود.

برای اصفهان بهتر است که همیشه باشکوه و پایتخت فرهنگ باشد

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان ادامه داد: اگر یک استاندار بر روی زاینده‌رود تمرکز کرده بود، مشکلاتی از جمله بی‌آبی پیش نمی‌آمد. اکنون به لطف رحمت الهی چند روز باران آمده است؛ برای اصفهان بهتر است که همیشه باشکوه و پایتخت فرهنگ باشد اما اسم این قسمت شمالی را نیز اصفهان شمالی گذاشتیم یعنی اصفهان برای همه است و قصد نداریم اسم اصفهان را برداریم.

ساداتی نژاد افزود: برای اینکه استان اصفهان رشد کند و بهتر مورد رسیدگی قرار گیرد این طرح پیشنهاد داده شد تا به فضل الهی و با حمایت همه به ویژه با حمایت نمایندگان فهیم و دانشمند اصفهان این اتفاق بزرگ بیفتد و حتما اصفهان شمالی به عنوان استانی که زیر چتر مهرورزی اصفهانیان خواهد بود، خدمت بهتری نیز به ایران خواهد کرد.این کار به وضعیت اشتغال نیز کمک خواهد کرد و ظرفیت‌ها نیز شکوفاتر خواهد شد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21920

این مطلب را به اشتراک بگذارید :