سید جواد ساداتی نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کاشان ضمن تبریک  آغاز سال جدید اظهار کرد: تقسیمات کشوری یک ابزار کلیدی برای توسعه سرزمین‌ها است، اگر تقسیمات خوبی نداشته باشیم بهره‌وری پایین می‌آید و از دیدگاه من در حال حاضر سیستم تقسیمات کشوری ناکارآمد است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاریخچه تقسیمات کشوری و اینکه سیستم این تقسیم بندی از زمان پهلوی و با کپی‌برداری از مدل فرانسه است اظهار کرد: اصلاح تقسیمات کشوری از منظر قانون ما مورد توجه بوده و از نظر قانونی هیچ منعی برای آن وجود ندارد ضمن اینکه کشور ترکیه که مساحتی کمتر از ما دارد اما تعداد استان‌هایش حدود سه برابر ما است.

وی با اشاره به مشکلات متعدد مردم منطقه در طول این سال‌ها افزود: از دیگر عوامل طرح اصفهان شمالی تأثیر آن در کاهش بروکراسی حاکم بر سیستم اداری است که در نتیجه کاهش ناکارآمدی و افزایش رضایت مردم را به دنبال دارد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه ما در طول دوران مسؤولیت خود هیچ‌گاه از مسؤولان درخواست منابع نداشتیم عنوان کرد: هر چند در قانون بحث تفویض اختیار را داریم و  بر آن تأکید شده است و در طول این سال‌ها نیز بعضی موارد را داشته‌ایم اما تاکنون این مهم به صورت شایسته محقق نشده و بر همین اساس یکی دیگر از عوامل طرح اصفهان شمالی در راستای رسیدن به این هدف است.

افزایش اعتبارات جاده‌ای منطقه

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اصلاح طول جاده حرم تا حرم (مشهد اردهال تا جمکران) عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته این جاده تا ۶۰ کیلومتر افزایش پیدا کرده است و سال ۹۸ وارد فاز اجرایی وارد شویم.

وی با بیان اینکه اعتبار جاده بادرود با پنج میلیارد افزایش به ۲۸ میلیارد تومان رسید از اختصاص ردیف ملی ویژه باند دوم جاده بادرود – کاشان خبر داد و ابراز داشت: طول این جاده ۱۰۰ کیلومتر در نظر گرفته شده است.

ساداتی نژاد تصریح کرد: بودجه کنارگذر کاشان و آران و بیدگل نیز با چهار میلیارد تومان افزایش به ۱۳ میلیارد تومان رسید که امید است با تکمیل آن بار ترافیکی شهری تا حد قابل قبولی کاهش پیدا کند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعدد تصادفات در اتوبان قم کاشان به دلیل وجود تریلرها بیان داشت: بودجه باند دوم جاده قدیم قم-کاشان تصویب شده است و امیدواریم در سال ۹۸ انجام شود و دیگر تریلرها در جاده قدیم رفت‌وآمد کنند.

وی با اشاره به اهمیت تبیین بیانیه گام دوم رهبر انقلاب اسلامی افزود: رهبری تأکید ویژه‌ای روی این بیانیه داشتند که دارای دو شاخصه اصلی می‌باشد؛ یکی اینکه رهبری فرزانه انقلاب بیانیه را خطاب به مردم نگاشتند و مطالبه آن را برخلاف سیاست‌های ابلاغی اقتصادی مقاومتی که به دولت ابلاغ شده، به مردم سپرده‌اند.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه این بیانیه باید بومی شود تأکید کرد: تصمیم گرفته شد که در سال آینده با کمک جوانان یک گروه اندیشه‌ورزی در کاشان برای اجرای این منویات تشکیل شود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل اینکه رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به مردم و سپردن کار به دست جوانان تأکید دارد برای این است که در سپردن کار به جوانان کشور با مشکل روبرو هستیم، اما با این حال یکی از مهم‌ترین کارهای سال ۹۷ تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان است که زمینه به‌کارگیری و اشتغال جوانان در پست‌های مدیریتی فراهم شد.

وی افزود: از نظر من مهم‌ترین پیام رهبری در این بیانیه به صحنه آمدن جوانان و میدان دادن به این‌ قشر است.

ساعت کاری رادیو کاشان افزایش می‌یابد

ساداتی نژاد تصریح کرد: با اقدامات صورت پذیرفته قرار شده است رادیو کاشان از ۴ ساعت فعلی به ۸ ساعت کار در شبانه‌روز افزایش پیدا کند و در سال آینده ساختمان جدید رادیو را در کاشان راه‌اندازی خواهیم کرد تا بتوانیم در سال‌های نه چندان دور صداوسیما را در کاشان داشته باشیم.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود معلم در کاشان و وضعیت دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: در ابتدای سال آینده مکان مرکز دانشگاه فرهنگیان پسرانه در آران و بیدگل تعیین خواهد شد تا بتوانیم مهر سال ۹۸ این مرکز را افتتاح کرده و از ماده ۲۸ نیرو بپذیریم.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21908

این مطلب را به اشتراک بگذارید :