عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو می‌گوید ایرادی ندارد که متقاضیان کنکور ۹۸ با وجود طرح پذیرش از طریق معدل در دانشگاه‌ها ریزش نداشته؛ زیرا اثرات آن در سال‌های آینده دیده خواهد شد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ثبت‌نام بیش از یک میلیون نفر درکنکور ۹۸ با وجود طرح  شورای سنجش و پذیرش دانشجو  مبنی بر پذیرش از طریق معدل در دانشگاه‌ها گفت: حدس ما هم این بود که تمام افرادی که به صورت معدلی قصد ورود به دانشگاه دارند، ممکن است در سال اول اجرای طرح ریسک نکنند و در  کنکورهم ثبت‌نام داشته باشند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود اجرای خوب این طرح نیاز به اعتمادسازی دارد و در سال‌های آینده کم کم جای خود را باز می‌کند و اثرات خود را نشان خواهد داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که معتقد است ریزش نکردن متقاضیان درسال نخست اجرای این طرح ایرادی ندارد، توضیح داد: زمان کمی برای اقناع عمومی وجود داشت و شاید اطلاع‌رسانی و تبلیغات به خوبی صورت نگرفت و خانواده‌ها و متقاضیان مجاب نشدند؛ اما سال آینده اثر آن را خواهیم دید.

نخواستیم بی‌جهت به داوطلب استرس وارد شود

وی گفت: در چنین موضوعاتی نمی‌توان از روش‌های اجباری استفاده کرد؛ در ابتدا بحثی وجود داشت مبنی بر اینکه کسانی که برای ورود به دانشگاه از طریق معدل ثبت‌نام میکنند دیگر نتوانند در کنکور شرکت کنند؛ اما دیدیم این تصمیم در کنکور ریزش ایجاد خواهد کرد ولی چه لزومی دارد استرس بی‌جهت به داوطلب وارد شود.

عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو تاکید کرد: اجازه دادیم هر کسی هر طوری که ترجیح می‌دهد شرکت کند تا متقاضیان کنکور آرامش داشته باشند ولی زمانی که خانواده‌ها اطمینان خاطر پیدا کنند، این طرح جواب می‌دهد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21871

این مطلب را به اشتراک بگذارید :