نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تسریع در پروژه کنارگذر کاشان- آران و بیدگل و اتصال به گرمسار در ردیف ملی بودجه سال ۹۸ خبر داد.

دکتر «سید جواد ساداتی نژاد» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: با رایزنی هایی که در کمیسیون تلفیق مجلس صورت گرفت، بودجه کنار گذر کاشان و آران و بیدگل و اتصال آن به گرمسار در ردیف ملی سال آینده با ۴۰ میلیارد ریال افزایش به ۱۳۰ میلیارد ریال رسید.

 

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، این محور را از محورهای مواصلاتی استراتژیک شمال به جنوب کشور دانست و افزود: طول کل محور این پروژه ۱۲۵ کیلومتر است و در حال حاضر ۲۵ کیلومتر از این محور به صورت کامل اجرا شده است. فاز دوم این جاده به طول ۲۵ کیلومتر زیرسازی و آماده بیس است و مابقی این محور به طول ۷۵ کیلومتر و در استان های اصفهان، قم و تهران قرار دارد.

 

ساداتی نژاد افزود: خروج دو شهرستان آران و بیدگل و ورامین از بن بست جغرافیایی و اتصال استان های اصفهان، تهران و سمنان با یکدیگر، کاهش طول ۷۰ کیلومتری مسیر کاشان – قم – ورامین، تامین امنیت نواحی مرکزی ایران و انتقال بخشی از ترافیک محورهای جنوبی به محورهای پایتخت و شمال کشور از مزیت های احداث این جاده مواصلاتی است.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سفر اخیر وزیر راه به شهرستان آران و بیدگل، تبیین و تدوین جدیدی برای این راه به عنوان جاده پدافندی برای مرکز کشور بویژه کلان شهر تهران مطرح شد، گفت: تکمیل این جاده، راه دیگری را به عنوان خروجی و ورودی تهران از سمت غرب این کلانشهر یعنی با اتصال به جاده امام علی(ع) و نهایتا دماوند ایجاد خواهد کرد که از لحاظ پدافند غیرعامل بسیار با اهمیت و استراتژیک خواهد بود.

 

ساداتی نژاد ابراز امیدواری کرد: با تکمیل این پروژه بار ترافیکی شهری شهرستان های کاشان و آران و بیدگل هم تا حد قابل قبولی کاهش پیدا کند.

 

وی در مورد محور مواصلاتی سفیددشت هم گفت: این جاده قرار بود تا پایان سال به پایان برسد اما به دلیل ایراد فنی در دستگاه‌ها به تأخیر افتاد که تکمیل جاده در آینده ای نزدیک آغاز و در طول یک هفته به بهره برداری می‌رسد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21866

این مطلب را به اشتراک بگذارید :