نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس بروکراسی اداری را مانع رونق تولید دانست و گفت: رونق تولید موجب اشتغال، تولید ثروت و تقویت زیرساخت‌های تولید می‌شود.

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن عرض تبریک به مناسب فرا رسیدن ایام نوروز اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سال ۹۸ را سال رونق تولید نامگذاری کردند و امید است در سال جاری که همچون سال‌های گذشته بر پایه اقتصاد به ویژه اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده، گام‌های مؤثری برداریم چرا که سال ۹۸ سال مهم و حساسی است.

وی ضمن اشاره به تأثیرات رونق تولید در کشور افزود: رونق تولید موجب اشتغال، تولید ثروت و تقویت زیرساخت‌های تولید می‌شود و این مهم نوعی نگاه به درون در حوزه اقتصاد محسوب می‌شود، بر این اساس با وجود تمامی تهدیدات دشمن امیدواریم سالی بهتر از سال گذشته در پیش رو داشته باشیم.

رسالت همه دستگاه‌های کشور رونق تولید و رفع موانع آن قرار گیرد

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان اینکه باید رسالت همه دستگاه‌های کشور رونق تولید و رفع موانع آن باشد، ابراز داشت: صنایع داخلی دارای مشکل نقدینگی هستند به نحوی که کاشان با وجود آنکه قطب تولید فرش ماشینی است، به دلیل عدم حمایت‌های لازم از سوی بانک‌ها با مشکل نقدینگی دست و پنجه نرم می‌کنند و این موضوع از سال ۹۷ تا به حال گریبان گیر صنایع ما در کاشان شده است.

وی ضمن تاکید بر حل مشکل نقدینگی صنایع در سال رونق تولید گفت: کارخانه‌ای که مواد اولیه ندارد، امکان تولید محصول را ندارد و این معضل بزرگی است به نوعی که حتی صنایع فولاد در کشور ما به دلیل نبود شمش فولاد از تولید بازمانده است در حالی که کشور صادرکننده این محصول محسوب می‌شویم و بر همین اساس رونق تولید بدین معنی است که ابتدا نیاز داخلی را رفع کرده و سپس در بعد صادرات ورود پیدا کنیم.

مشکلات تولید باید با اولویت دادن به ایجاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی رفع شود

ساداتی نژاد با بیان اینکه مشکلات تولید باید با اولویت دادن به ایجاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی رفع شود، اظهار داشت: یقیناً با غیرت تولیدکنندگان داخلی این اطمینان وجود دارد که با حذف بروکراسی اداری، حمایت از صنایع و ارائه تسهیلات با تحریم‌ها مقابله کنیم.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود رویکرد مردم نیز به سمت کالای ایرانی باشد چرا که با خرید کالای ایرانی کارگر ایرانی را حمایت کردیم و صاحبان صنایع نیز باید کیفیت محصولات خود را افزایش دهند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21864
کلیدواژه ها :

این مطلب را به اشتراک بگذارید :