در ساعات پایانی سال ۹۷ آخرین نشست خبری دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با اهالی رسانه و خبرنگاران منطقه بعد از ظهر امروز(چهارشنبه) برگزار شد.

در این نشست که بیش از دو ساعت به طول انجامید خبرنگاران پرسش های خود را از نماینده مردم مطرح کردند.

طرح استان اصفهان شمالی، کاهش تعرفه برق کاشان و آران و بیدگل، شهرک ماهیان زینتی، پارک ملی گردشگری نجوم، استعفای نمایندگان استان اصفهان و… از جمله سؤالات مطرح شده در این نشست بود.

«اصفهان شمالی» طرحی ملی و عام المنفعه است

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران و اهالی رسانه منطقه در سال ۹۷ اظهار کرد:

تقسیمات کشوری یک ابزار کلیدی برای توسعه سرزمین‌ها است، اگر تقسیمات خوبی نداشته باشیم بهره‌وری پایین می‌آید اما از دیدگاه من در حال حاضر سیستم تقسیمات کشوری ناکارآمد است.

از دیگر عوامل طرح اصفهان شمالی تأثیر آن در کاهش بروکراسی حاکم بر سیستم اداری است که در نتیجه کاهش ناکارآمدی و نارضایتی مردم را به دنبال دارد.

در طول این چند سال تفویض اختیارات به مسئولان کاشانی را درخواست کردیم اما تاکنون این مهم به صورت شایسته محقق نشده و بر همین اساس یکی دیگر از عوامل طرح اصفهان شمالی در راستای رسیدن به این هدف است.

طرح اصفهان شمالی در مجلس اعلام وصول شده که این طرح از دیدگاه من یک طرح ملی و عام المنفعه است.

امور اداری شهرک ماهیان زینتی کاشان در حال پیشرفت است

مشکلات زیادی باعث شد ساخت شهرک ماهیان زینتی با تأخیر همراه شود.

جانمایی زمین این شهرک در کنار آزادراه نامناسب بود و برای حل این مشکل تصمیم گرفتیم فاز سوم شهرک های صنعتی کاشان در کنار این شهرک ساخته شود تا پرورش دهندگان ماهیان زینتی نیز قادر باشند از خدمات ارائه شده توسط مدیریت شهرک استفاده کنند.

ابتدا مدیران استانی مخالفت کردند ولی در نهایت با پیگیری های متعدد مورد قبول استان هم واقع شد.

بر همین اساس ساز و کارهای آن پیش بینی و امور اداری آن نیز در حال پیشرفت است.
اصلاح طول جاده حرم تا حرم(مشهد اردهال تا جمکران) در کمیسیون تلفیق

یکی از خبرهای خوش در سال ۹۸ آغاز عملیات احداث جاده حرم تا حرم است.

کارهای مطالعاتی و طراحی آن به پایان رسیده است و با پیگیری های که انجام شد در کمیسیون تلفیق نیز میزان کیلومتر آن را از ۱۵ کیلومتر به ۶۰ کیلومتر افزایش دادیم و به امید خدا ساخت آن به زودی آغاز خواهید شد و مردم خواهند توانست به آسانی به قم تردد کنند.
افزایش پنج میلیاردی اعتبار جاده بادرود- کاشان/ جاده قدیم کاشان- قم دوبانده می شود

با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته در سال آینده بودجه جاده بادرود- کاشان با پنج میلیارد افزایش به ۲۸ میلیارد تومان رسید و این مسیر پر خطر هم ایمن خواهد شد.

خبر دیگر این که دو بانده شدن جاده قدیم کاشان- قم هم دارای اعتبار مجزا و ردیف ملی شد و برای این مسیر بودجه اختصاص خواهد یافت که طول این باند نیز ۱۰۰ کیلومتر در نظر گرفته شده است.
بودجه کنارگذر کاشان، آران و بیدگل و گرمسار چهار میلیارد افزایش یافت

در ردیف ملی سال آینده با رایزنی هایی که در کمیسیون تلفیق مجلس صورت گرفت بودجه کنار گذر کاشان و آران و بیدگل و اتصال آن به گرمسار نیز با چهار میلیارد تومان افزایش به ۱۳ میلیارد تومان رسید که امید است با تکمیل آن بار ترافیکی شهری تا حد قابل قبولی کاهش پیدا کند.

در مورد مسیر سفیددشت هم که قرار بود تا پایان سال به پایان برسد به دلیل ایراد فنی در دستگاه‌ها به تأخیر افتاد که تکمیل جاده در آینده ای نزدیک آغاز و در طول یک هفته به بهره برداری می‌رسد.

تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از نظر من بهترین قانون‌گذاری مجلس در سال ۹۷ بود

به‌کار‌گیری جوانان در حوزه اجرایی از اقدام‌های خوب و مؤثر برای آینده کشور خواهد بود.

تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از نظر من بهترین قانون‌گذاری مجلس در سال ۹۷ بود که در صورت عملی شدن آن توسط قوه مجریه تأکید رهبری در این خصوص اجرا می‌شود.

رهبر انقلاب در نقشه راه ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی از جوانان انتظار دارند که به میدان بیایند و با فکر خلاق به توسعه کشور بیندیشند.

عمل به بیانیه در قوه مقننه انجام شده و باید در قوه مجریه نیز جوانان به‌کار گرفته شوند تا نگاه جهانی رهبر اجرا شود.

نشست خبری

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21847

این مطلب را به اشتراک بگذارید :