عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برگزاری استانی انتخابات مجلس شورای اسلامی را ارزیابی کرد.

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع برگزاری استانی انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: حضور مردم در عرصه انتخابات همواره یکی از مولفه های مهم محسوب شده و این در حالیست که ملت ایران در همه عرصه های سیاسی کشور حضور فعال داشته اند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: برخی از منتقدان استانی شدن انتخابات اعتقاد دارند که انگیزه مردم برای حضور در پای صندوق های رای با شیوه جدید کاهش می یابد و این امر نهایتا بر میزان مشارکت تاثیر خواهد گذاشت.

وی با اشاره به اینکه طراحان شیوه جدید انتخابات قوه مقننه درصدد افزایش دیدگاه ملی نمایندگان و سوق یافتن بیشتر به سمت بعد نظارتی مجلس هستند، ادامه داد: باید اذعان کرد طبق بررسی های صورت گرفته اهداف مذکور با استانی شدن انتخابات محقق نخواهد شد زیرا نمایندگان همچنان از حوزه های انتخابیه رای خواهند آورد و باید برای رفع دغدغه های این مناطق فعالیت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین باید یادآور شد بعد استانی انتخابات موجب خواهد شد مراجعات مردمی از سراسر استان به نمایندگان صورت بگیرد و همین امر نکته قابل تامل دیگری است که مشغله منتخبان ملت را بیشتر می کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ارائه لیست های انتخاباتی نیز موجب می شود تاثیرگذاری مردم در انتخاب افراد کاهش یابد، خاطرنشان کرد: در واقع مردم باید به لیستی رای دهند که شاید برخی از آن افراد منتخب آنها نباشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مردم در خانه ملت، حوزه های اصلی و فرعی در انتخابات مجلس شورای را در قالب طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مشخص کردند.

همچنین نمایندگان مجلس با ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس از طریق فهرست احزاب یا به صورت منفرد موافقت کردند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21820

این مطلب را به اشتراک بگذارید :