سید جواد ساداتی نژاد روز پنجشنبه در گردهمایی دست اندرکاران مدرسه های ابتدایی شهرستان کاشان بیان کرد: میانگین ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در پنج سال گذشته بین سه تا پنج هزار نفر بوده که این مهم نشان می دهد تعطیلی تربیت معلم چه بلایی سر کشور آورده است.

وی افزود: اگر در این مدت سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر در دانشگاه فرهنیگان جذب می شد، دست کم ۱۵۰ هزار معلم اکنون در حال آموزش یا دانش آموخته بودند و به هر روی مشکل کمبود نیرو برطرف می شد.
نماینده کاشان و آران و بیدگل و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خطای بزرگی در حوزه آموزش و پروش کشور انجام شده و جبران آن نیازمند زمان زیادی می باشد.
به گفته وی، امسال برای نخستین بار در پنج سال گذشته بیش از ۲۰ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان دانشجو جذب شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش کاشان نیز در ادامه به بازنشستگی ۹۵ نفر از نیروی انسانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: ۵۹ نفر آنها در دوره ابتدایی بودند که با ۲۱ نفر جایگزین شدند.
حسین مقنی نصرآبادی افزود: شمار مدرسه های حمایتی این شهرستان ۳۵ واحد است و نسبت به سال گذشته پنج مدرسه اضافه شده است.
وی با اشاره به جمعیت ۵۸ هزار نفری دانش آموزان شهرستان کاشان عنوان کرد: پراکندگی روستاها موجب شده تا در برخی روستاها مدرسه هایی با سه یا چهار دانش آموز داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، گردهمایی مدیران، معاونان و آموزگاران مدرسه های ابتدایی شهرستان کاشان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید با حضور حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.
کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21690

این مطلب را به اشتراک بگذارید :