عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه با کمبود بیش از ۴۰۰ هزار معلم روبه رو می‌شویم.

سید جواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره کمبود معلم در کاشان اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان در سال های گذشته به دلیل سیاست گذاری و عدم اهتمام به پذیرش دانشجو، آموزش و پرورش را با مشکل کمبود معلم مواجه کرده است اما با تغییر ریاست دانشگاه و پذیرش ۲۵ هزار دانشجو، در چند سال آینده وضعیت مطلوب تری پیش بینی می‌شود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تا پایان برنامه ششم توسعه با کمبود بیش از ۴۰۰ هزار معلم روبه‌رو می‌شویم، گفت: با تدابیر صورت گرفته امیدواریم تا چند سال آینده مشکل کمبود معلم نداشته باشیم.

وی با اشاره به مشکل کمبود شدید معلم در کاشان تاکید کرد: این شهرستان با ۳۲۵ معلم خرید خدمت در رتبه‌های بالای کشور از نظر کمبود معلم قرار دارد و این مسئله معزل بزرگی است که کیفیت آموزشی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ساداتی نژاد با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای فعالیت مجدد واحد خواهران دانشگاه فرهنگیان کاشان عنوان کرد: با توجه به ظرفیت به وجود آمده گفت‌وگوهایی برای راه اندازی واحد برادران دانشگاه فرهنگیان در آران و بیدگل صورت گرفته تا دانش آموزان این شهرستان بتوانند در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21676

این مطلب را به اشتراک بگذارید :