سیدجواد ساداتی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان پیرامون تصمیمات سفر وزیر راه و شهرسازی به کاشان اظهار کرد: با توجه به حوادثی که در منطقه گلزار شهدای گمنام راوند رخ می‌داد وزیر راه و شهرسازی با حضور در آن مکان دستور به ایمن سازی و استانداردسازی مسیر به صورت زیرگذر دادند و قرار شد در مقابل شهدای گمنام یک زیرگذر احداث شود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مطالبه مخاطبان سامانه فارس من در مورد امنیت جاده برزک-کاشان هم اظهار کرد: فاز دوم جاده برزک که حدود ۱۴ کیلومتر و نیازمند بالغ بر ۱۷۷ میلیارد تومان اعتبار است هم کلنگ‌زنی شد و امیدواریم با سرعت بالایی این پروژه انجام شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد باند دوم پل راوند نیز به صورت مشارکتی با شهرداری کاشان ایجاد شود.

ساداتی‌نژاد با اشاره به وجود ترافیک در مسیر کاشان و آران بیدگل از احداث کنار گذر در این مسیر خبر داد و تصریح کرد: با احداث این کنار گذر بخش اعظمی از مشکلات ترافیکی در این مسیر برطرف خواهد شد. همچنین وزیر راه و شهرسازی دستوری در مورد مانیتورینگ و دوربین مسیرهای ترددی به اداره راهداری دادند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان دستور برای واگذاری ۷ هزار متر زمین در شهرک خاتم‌الانبیاء برای خانه‌سازی برای افراد بی‌بضاعت و نیازمند تاکید کرد: فاز اول که شامل ۲۳۰ واحد بود کلنگ‌زنی شد و تا هزار واحد دستور داده شده که کارهای واگذاری آن انجام شود و خیرین مسکن ساز بتوانند این پروژه را تا هزار واحد توسعه دهند.

وی درباره جاده گرمسار افزود: با توجه به تبیین جدیدی که به عنوان جاده پدافندی مطرح شده است که غیر از آزاده راه تهران-قم بتواند به عنوان خروجی و ورودی تهران اضافه شود قرار شد کمیته‌ای در وزارت راه تشکیل شود و این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

ساداتی‌نژاد بیان داشت: جاده حرم تا حرم هم عنوان جاده ای است که ارتباط قم و کاشان را کوتاه می‌کند که مورد تاکید قرار گرفت.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جاده مرنجاب عنوان جاده شناخته نمی‌شود، گفت: اگر حادثه‌ای اتفاق بیفتد چون این مسیر به عنوان جاده شناخته نمی‌شود اورژانس جاده‌ای هم نمی‌تواند استقرار پیدا کند که وزیر راه و شهرسازی دستور دادند که با کمک منابع شهرستانی بازسازی و زیرسازی انجام گیرد و در لیست جاده‌های کشور قرار گرفته شود.

وی درباره نتایج سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز افزود: یکی از دستاوردهای مهم این سفر تامین مالی مناسب برای بیمارستان بقیه الله در سال ۹۸ است تا بتواند به صورت مشارکت با خیرین با سرعت بیشتری پیش رود.

ساداتی‌نژاد خاطرنشان ساخت: آقای نمکی پیرامون تامین و تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی قول‌هایی را دادند و دستور لازم را جهت حمایت و تامین مالی بیمارستان ثامن دادند تا اینکه در تابستان به بهره‌برداری برسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیمارستان امام حسن(ع) گفت: با حمایت مالی تا سقف ۲۰ میلیارد تومان بتواند تا ۱۴ ماه آینده بتواند به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به بیماری سالک در منطقه افزود: به پیشنهاد دکتر نمکی قرار شد دانشگاه علوم پزشکی کاشان طرحی را برای مبارزه با سالک ارائه کند تا تامین مالی آن را وزارت بهداشت انجام دهد. همچنین درباره احداث دانشکده داروسازی، دانشکده علوم تغذیه و دانشکده توانبخشی هم دستوراتی دادند که بتواند این دانشکده‌ها به دانشگاه علوم پزشکی کاشان اضافه شود.

موضوع امنیت جاده بزرک-کاشان یکی از سوژه های ثبت شده در سامانه فارس من با عنوان «جاده مرگ محور برزک کاشان» است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21544

این مطلب را به اشتراک بگذارید :