نماینده مردم کاشان آران و بیدگل در مجلس گفت: استانی شدن انتخابات می‌تواند انگیزه مردم شهرها و شهرستان‌ها را برای مشارکت در انتخابات کاهش دهد.

سید جواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مزایا و معایب طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب اظهار داشت: کسانی که موافق طرح استانی شدن هستند احساس می کنند این طرح موجب کاهش مطالبات محلی و مراجعات در حوزه های محلی خواهد شد و نماینده می‌تواند به مسائل کلی رسیدگی کند، در حالی که این طرح در عمل این هدف را برآورده نخواهد کرد.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس افزود: هنگامی که انتخابات استانی شود، مطالبات از سطح محلی نماینده فراتر می‌رود، لذا این موضوع حجم مطالبات و مراجعات را دچار مشکل می‌کند که برای توجه به این دغدغه باید راه های دیگری را مدنظر قرار دهیم تا نماینده بهتر بتواند به وظایف اصلی خود رسیدگی کند.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متولی مسائل اجرایی قوه مجریه است و قوه مقننه وظیفه قانون گذاری دارد، عدم دسترسی به بخش اجرایی بار توجه به مطالبات را به سوی نماینده سرریز می‌کند، در حالی که وظیفه نماینده قانون گذاری است، وقتی نماینده وارد حوزه اجرا می‌شود، وظیفه قانون گذاری و نظارت دستخوش اختلالاتی خواهد شد. پس استانی شدن انتخابات نمی‌تواند این موضوع را حل کند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21425

این مطلب را به اشتراک بگذارید :