عضو کمیسیون تلفیق مجلس از اختصاص ده هزار میلیارد ریال از محل فروش املاک در اختیار وزارت راه و شهرسازی در محدوده شهر تهران، برای کمک به تامین منابع طرح ساماندهی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران خبر داد.

سیدجواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات مصوبه اخیر این کمیسیون درباره کمک به اجرای ساماندهی دانشگاه تهران گفت: در حوزه آموزش عالی، کمیسیون تلفیق پس از پیشنهاد بنده مبنی بر تعیین تکلیف طرح ساماندهی دانشگاه تهران مصوب کرد که این طرح ساماندهی و توسعه که سال‌ها معطل مانده بود به تصویب برسد و برای آن ردیفی اعتباری در نظر گرفته شد.

وی افزود: به دلیل اینکه وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران به تعهدات خود در این رابطه عمل نمی‌کنند، این طرح مهم بلاتکلیف شده که بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی معادل ده هزار میلیارد ریال (هزار میلیارد تومان) از املاک مسکونی در اختیار خود در محدوده شهر تهران را برای کمک به تامین منابع طرح ساماندهی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران بلاعوض در اختیار دانشگاه تهران قرار دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره کمک به اجرای طرح نوسازی مدارس در سال آینده تصریح کرد: در حوزه آموزش و پرورش مصوب شد از محل فروش اوراق برای سال ۱۳۹۸ مبلغ یک میلیارد تومان برای احداث، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اولویت پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش می‌تواند با هزار میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بسیاری از پروژه‌‎های خود را با این این ظرفیت قانونی پیش ببرد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21413

این مطلب را به اشتراک بگذارید :