عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به هجمه هایی که به بودجه نهادهای فرهنگی و دینی می‌شود، گفت: علیرغم اینکه بخش زیادی از جوانان کشورمان در حوزه‌های علمیه درس می‌خوانند، متاسفانه این نهاد در بحث بودجه و کمک‌های دولت مظلوم واقع شده و هجمه غیر واقعی در مورد حوزه انجام شده و می‌شود.

به گزارش  سرویس  طلاب  و روحانیون خبرگزاری بسیج، سید جوادساداتی نژاد در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری حوزه، در کاشان ، با اشاره به هجمه هایی که به بودجه نهادهای فرهنگی و دینی می شود، گفت: حوزه های علمیه چه تفاوتی با دانشگاه دارند؟، دانشجو درس می خواند، طلبه هم درس می خواند، بنابراین همان طور که یک دانشجو در دانشگاه سرانه، تغذیه، امکانات درمانی و رفاهی، و … دارد، برای طلبه هم باید در بودجه سرانه دیده شود. بعضی مواقع مطالب را یک جوری شبهه آلود مطرح می کنند که موضوع بر عکس جلوه داده می شود.

*در هجمه به حوزه از بیرون خط گرفته می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که متاسفانه در هجمه به بودجه های حوزه های علمیه از بیرون کشور خط  گرفته می شود، افزود: استادی که در حوزه علمیه تدریس می کند و یا طلبه ای که درس می خواند همانند یک استاد و دانشجوی دانشگاه نیاز به تغذیه، امکانات رفاهی، و … دارد.

*مظلومیت حوزه در بحث بودحه

وی تاکید کرد: به اعتقاد من علیرغم اینکه بخش زیادی از جوانان عزیز کشورمان در حوزه های علمیه درس می خوانند، متاسفانه این نهاد در بحث بودجه و کمک های دولت مظلوم واقع شده و هجمه بیهوده و غیر واقعی در مورد حوزه انجام شده و می شود.

*هجمه ناحق و ناجوانمردانه به بودجه جامعه المصطفی

ساداتی نژاد در ادامه با ابراز تاسف از هجمه ناحق و ناجوانمردانه نسبت به بودجه جامعه المصطفی، گفت: جامعه المصطفی دانشگاهی است که انصافا در ماموریت های خود پیشتاز است و بهترین عملکرد را در تربیت نیروی انسانی و دانشجویان خارجی داشته، ضمن اینکه نسبت به بسیاری از دانشگاه های کشورمان که در آموزش عالی به وظایفشان عمل نمی کنند و بودجه زیادی هم می گیرند، جلوتر است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بعضی از دانشگاه های بزرگ کشورمان هنوز نتوانسته اند دانشجوی خارجی جذب کنند، اما جامعه المصطفی  در ماموریتش دقیق و درست عمل کرده و باید مورد تشویق قرار گیرد، نه اینکه با هجمه های مخرب، تضعیف شود.

*المصطفی باید بیشتر تقویت شود، نه تضعیف

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تقویت جامعه المصطفی در ماموریتی که بر عهده دارد، گفت: با توجه به اینکه این دانشگاه به شایستگی ماموریتش را تا امروز به انجام رسانده، باید بیشتر تقویت شود، نه تضعیف.

*برکات انقلاب اسلامی

ساداتی نژاد در ادامه با گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: باید خدا را شکرگزار باشیم که جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب، در حوزه های علمی، صنعتی، پزشکی، فرهنگی، سیاسی و… الگوی خوبی را در جهان خلق کرده است.

وی ادامه داد: شاید در بعضی موارد دچار مشکل باشیم که طبیعتا آمریکا هم درحوزه اقتصاد و حوزه های مختلف مدیریتی دچار چالش هایی است، ولی در حوزه های کلان امروزه به جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قطب قدرت در دنیا نگاه می کنند.

*تلاش امپراطوری رسانه ای برای تضعیف ایران

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید قابلیت های جمهوری اسلامی ایران را ببینیم، گفت: شاید مانند ماهی داخل آب ما بسیاری قابلیت ها و قدرت هایی که توسط خود مردم تولید شده را حس نکنیم، ضمن اینکه دشمن نیز با توطئه هایش درفضای مجازی و امپراطوری رسانه ای تلاش می کند ضعف ها را برجسته سازی کند.

*پاسدار خون شهدا باشیم

وی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را مدیون مردم و خون شهدا دانست و گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران باید دستاوردهای انقلاب را پاس بداریم و به حرف های کسانی که موجب تضعیف نظام می شوند، گوش ندهیم.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، امنیت کشور را نتیجه تلاش ارتش، سپاه و نیروهای مسلح دانست و اظهار کرد: اگر گروهکی در اهواز عملیات تروریستی انجام داد، غرش موشک های سپاه توانست آنها را سرجایشان بنشاند، لذا باید قدردان نیروهای مسلح کشورمان باشیم و مقایسه های بی جهت و بی دلیل با دیگر ارتش های دنیا نداشته باشیم.

ساداتی نژاد تصریح کرد : اعتقاد داریم که امنیت جمهوری اسلامی ایران برگرفته از اقتدار نیروهای مسلح کشورمان می باشد.

وی به نقش روحانیون و نویسندگان حوزوی در پایتخت کتاب شدن کاشان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش زیادی از کتب کاشان را روحانیون و حوزه های علمیه این منطقه تالیف و منتشر کرده اند، جا داشت بیشتر به این موضوع پرداخته می شد، ضمن اینکه هنوز هم دیرنشده و پایتخت کتاب شروع حرکت در عرصه کتاب، کتابخوانی و رشد آن در کاشان است، لذا باید تلاش کنیم بحث انتشارات و نویسندگی در دارالمومنین کاشان توسعه پیدا کند.

*رادیو کاشان افتتاح می شود

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان، از راه اندازی رادیو کاشان در ۲۲ بهمن خبرداد و اظهار کرد: راه اندازی رادیو کاشان بستر فرهنگی خوبی را برای معرفی نویسندگان حوزوی و روحانیون به جامعه  و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را فراهم خواهد کرد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21366

این مطلب را به اشتراک بگذارید :