شیوه‌نامه اجرایی پذیرش دانشجو با سوابق تحصیلی در شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو از مصوبه این شورا در خصوص شیوه‌نامه اجرایی نحوه پذیرش دانشجو با سوابق تحصیلی و خارج از فرایند کنکور خبر داد.
سیدجواد ساداتی‌نژاد با اشاره به تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو، درباره تغییر در شرایط پذیرش در دانشگاه‌ها و کنکور ۹۸ گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشجو در آخرین جلسه خود شیوه‌نامه اجرایی نحوه پذیرش دانشجو صرفا با سوابق تحصیلی و خارج از فرایند کنکور را تصویب کرد.
نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شیوه نامه که از ترم بهمن۹۷ هم قابل اجراست افزود: بر این اساس در ۸۵درصد رشته‌ محل‌ها دانشجو خارج از فرآیند کنکور پذیرش می‌شود و برای سال آینده در ترم مهر نیز همین‌گونه خواهد بود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: این امر باعث می‌شود بار روانی کنکور کاهش پیدا کند و تا ۸۵درصد متقاضیان حضور در دانشگاه بدون اینکه در کنکور شرکت کنند، پذیرش ‌شوند.
وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته شده، ادامه داد: بعد از آنکه این رشته‌ها از سوی سازمان سنجش تایید شد، دانشگاه‌ها آنها را روی سایت خود بارگزاری می کنند و متقاضیان برای ثبت‌نام مستقیم به دانشگاه مراجعه می‌کنند.
ساداتی‌نژاد گفت: به عنوان مثال، اگر دانشگاهی برای رشته‌ای ۱۵نفر سهمیه دارد، معدل دانش‌آموزان و متقاضیان را ردیف کرده و به ترتیب بالاترین معدل‌ها را پذیرش می‌کند.
عضو شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تاکید بر اینکه ۸۵درصد رشته‌ها بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی پذیرش می‌شود، افزود: البته کنکور همچنان باقی است ولی این تدبیر باعث می‌شود بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه دیگر وارد عرصه کنکور نشوند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21190

این مطلب را به اشتراک بگذارید :