به گزارش ایرنا، پس از تحویل سند مالی کشور، طبق آیین نامه داخلی کمیسیون های تخصصی مجلس، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه را با رای گیری مشخص کردند. بر همین اساس کمیسیون های تخصصی به جز کمیسیون اصل ۹۰، سه نفر از اعضای کمیسیون خود را برای بررسی تخصصی بودجه به کمیسیون تلفیق معرفی می کنند.

از آنجایی که ستون و استخوان کمیسیون تلفیق بودجه با اعضای کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات بسته می شود، این کمیسیون ۹ عضو در کمیسیون تلفیق بودجه دارد.
آنچه آیین نامه داخلی مجلس تاکید می کند این است که با تقدیم لایحه بودجه از جانب رییس جمهوری همراه با پیوست ها و ضمائم لایحه در گام اول، نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کل کشور و پیوست‌های آن تا مدت ۱۰ روز می‌توانند لایحه را بررسی و پیشنهادات خود را به کمیسیون‌های تخصصی مجلس تقدیم کنند.
در گام دوم کمیسیون‌های تخصصی موظفند حداکثر تا ۱۵ روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند.
کمیسیون تلفیق موظف است حداکثر ظرف ۱۵ روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون‌های تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‌های تخصصی، گزارش نهایی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند. البته کمیسیون تلفیق این اختیار را دارد که با موافقت هیئت رئیسه مجلس مهلت تقدیم گزارش نهایی خود را تا ۱۵ روز تمدید کند..
اعضای کمیسیون تلفیق برای بررسی بودجه سال ۹۸ از کمیسیون های تخصصی مجلس انتخاب شدند که به شرح زیر است:
سید محمود جواد ساداتی نژاد، محمود نگهبان سلامی و قاسم احمدی لاشکی از کمیسیون آموزش و تحقیقات، عباس گودرزی، سمیه محمودی و علی رستمیان از کمیسیون اجتماعی، رحیم زارع، محمد حسین حسین زاده بحرینی، محمد حسن نژاد از کمیسیون اقتصادی انتخاب شدند.
همچنین ابوالفضل حسن بیگی، شهروز برزگر، اردشیر نوریان از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، سیدعلی ادیانی، جلال میرزایی، علی عسگری ظاهری از کمیسیون انرژی، احمد همتی، همایون یوسفی، حیدرعلی عابدی از کمیسیون بهداشت و درمان، حسن کامران دستجردی، احمد امیرآبادی فراهانی و علی اصغر یوسف نژاد از کمیسیون امورداخلی و شوراها انتخاب شدند.
محسن کوهکن، محمد حسین فرهنگی و سعید باستانی از کمیسیون صنایع و معادن، محمدرضا ملکشاهی راد، شهرام کوسه غراوی و شادمهر کاظم زاده از کمیسیون عمران، سیده فاطمه ذوالقدر، محمدعلی وکیلی و نصرالله پژمان فر از کمیسیون فرهنگی، جلیل رحیمی جهان آبادی، حسین رضازاده و محمد علی پورمختار از کمیسیون قضایی و حقوقی و عباس پاپی زاده، علی وقف چی و سیا علاء الدین خادم از کمسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست انتخاب شدند.
محمدرضا تاجگردون، عبدالرضا مصری، محمد مهدی مفتح، جهانبخش محبی نیا، محمد فیضی، هادی قوامی، حسن سلیمانی، سیدمهدی فرشادان و عزت الله یوسفیان ملا از کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات برای بررسی بودجه ۹۸ در کمیسیون تلفیق انتخاب شدند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=21095

این مطلب را به اشتراک بگذارید :