کاشان – ایرنا – نماینده مردم شهرستا ن‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: با مشارکت بخش خصوصی، صنایع پایین دستی فولاد در این شهرستان راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد روز جمعه در همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی شهرستان آران و بیدگل افزود: در حال برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم صنایع وابسته به فولاد که بیش از ۵۰۰ صنعت را شامل می شود در این شهرستان راه اندازی کنیم.
وی بیان کرد : تک محصولی بودن در این شهرستان یک تهدید به شمار می رود که می تواند جامعه ۲۰ هزار نفری شاغل در صنعت فرش را تهدید و سونامی بیکاری ایجاد کند.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجتمع فولاد کویر با سیاست های جدید خود مبنی بر تولید فولاد آلیاژی می تواند به توسعه صنایع پایین دستی با ارزش افزوده بالا در شمال استان اصفهان کمک کند که در این خصوص اقدامهای خوبی شروع شده است.
وی یادآور شد : کویر آران و بیدگل یک فرصت بی نظیر است که افزون بر توسعه گردشگری، زمینه خوبی برای پرورش و تولید آرتیمیا و ماهی تیلاپیلا دارد که در این زمینه هم برنامه ریزی ها در جریان است.
ساداتی نژاد ادامه داد : شهرستان آران و بیدگل پیشرو در بخش صنعت فرش کشور است به گونه ای که با تولید سالانه بیش از ۴۰ میلیون متر مربع فرش ماشینی، رتبه دوم جهان را داراست و بعنوان قطب تولید فرش ماشینی در جهان مطرح است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل در این همایش گفت: بر اساس آخرین آمار حدود ۱۱ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال این شهرستان به بیماری دیابت مبتلا هستند که بر اساس آمار های ارائه شده تاکنون حدود ۴ هزار و ۱۰۰بیمار برای درمان به مرکزهای خدمات جامع سلامت مراجعه کرده اند.
اعظم باقری با اشاره به اینکه آمار مبتلایان به بیماری دیابت در آران و بیدگل نگران کننده است ، افزود: تغییر سبک زندگی، استرس، کم تحرکی و استفاده بیش از حد از مواد شیرینی در سبد غذایی خانواده از علل اصلی ابتلا به این بیماری خاموش در آران و بیدگل است.
همایش پیاده روی خانوادگی آران و بیدگل به مناسبت هفته های بزرگداشت وحدت و دیابت روز در مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل برگزار شد.
مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل با ظرفیت تولید ۳۵۰ هزار تن فولاد در سال ۱۳۸۶ راه اندازی شد و با فعالیت خط دوم، به ظرفیت اسمی ۹۰۰ هزار تن در سال رسید.
نزدیک به ۸۰۰ واحد صنعتی در شهرستان آران و بیدگل وجود دارد که ۶۰۰ واحد در زمینه تولید فرش ماشینی فعالیت می کنند.
آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20791

این مطلب را به اشتراک بگذارید :