عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: با بیان اینکه جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران به تنهایی نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد، گفت: حتما باید خرج پشت این جنگ، جنگ رسانه‌ای و جنگ روانی باشد؛ جنگ اقتصادی مانند موشکی است که خرج می‌خواهد و خرج آن جنگ رسانه‌ای است که باید با این جنگ نیز مقابله کنیم.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در فضای مجازی نسبت به مردم ایران اجحافی صورت گرفت، اظهار داشت: برخی در شبکه‌های اجتماعی رفتار مردم ایران و ترکیه در زمانی که ارزش پول ملی هر کدام از دو کشور سقوط کرد، را با یکدیگر مقایسه کردند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این فضا گفته شد که مردم ترکیه دلارهای خود را تبدیل به لیر کردند ولی ایرانیان ریال‌های خود را تبدیل به دلار کردند و من این مقایسه را غلط می‌دانم.

مقایسه رفتار مردم ایران و ترکیه در زمان تحریم موضوع ناپسندی بود

وی با بیان اینکه مردم ایران بسیار فهیم و هوشمند هستند، افزود: حضرت امام خمینی (ره) در وصیت نامه خود فرمودند مردم ایران از مردم عصر حضرت رسول هم بهتر هستند؛ یعنی امام خود را رها نکردند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه مطرح شدن موضوع مقایسه رفتار مردم ایران و ترکیه در زمان تحریم موضوع ناپسندی بود، ادامه داد: اما می‌توان به واکاوای دلیل تفاوت در رفتار مردم ایران و ترکیه ورود کرد، به نظر من رفتار مردم ایران ناشی از مشکل دولت در اطلاع رسانی و توجیه کردن مردم بود.

رئیس جمهور ترکیه در شرایط تحریم، مردم را توجیه کرد

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اردوغان رئیس جمهور ترکیه در شرایط تحریم، با مردم خود صحبت کرد، گفت: رئیس جمهور ترکیه اوضاع را تشریح کرد و به مردم گفت که نوسان ارزی چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند و انتظارات خودش از مردم را بیان کرد.

وی با بیان اینکه مردم هر جایی از جهان، کشور خود را دوست دارند، افزود: ملت ایران نیز از این قاعده مستثنی نیستند و حتی می‌توان گفت ملت ایران در ادوار مختلف پایبندی خود به کشور و نظام را نشان داده‌اند.

علت رفتار مردم ایران در زمان کاهش نرخ ارز ملی، عدم اطلاع رسانی از سوی دولت بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در ایران پیرامون نوسانات ارزی کسی با مردم صحبت نکرد در حالیکه رئیس جمهور باید به میدان می‌آمد و با مردم گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: رئیس جمهور باید با مردم حرف می‌زد، وقتی با مردم صحبتی نشود و اطلاع رسانی به خوبی صورت نگیرد، دشمنان جای شما را می گیرند و اطلاعات غلط به مردم می‌دهند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه در فضای ابهام انحراف افکار عمومی به راحتی صورت می‌گیردو کسی که حتی ۵۰۰ هزار تومان پول دارد نیز تلاش می کند دلار خریداری کند، بیان کرد: دلیل رفتار مردم ایران در زمان کاهش ارزش پول ملی را باید بررسی کنیم، مشکل ما در اطلاع رسانی بود و هنوز هم در این مسیر نتوانسته‌ایم با حربه دشمن مقابله کنیم.

لازمه موثر بودن جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، راه انداختن جنگ اقتصادی است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران به تنهایی نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد، گفت: حتما باید خرج پشت این جنگ، جنگ رسانه‌ای و جنگ روانی باشد؛ جنگ اقتصادی مانند موشکی است که خرج می‌خواهد و خرج آن جنگ رسانه‌ای است که باید با این جنگ نیز مقابله کنیم.

رئیس جمهور در شرایط جنگ اقتصادی باید مرتب با مردم حرف بزند

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآن مقطع رئیس جمهور باید هر هفته با مردم صحبت می‌کرد و اکنون نیز باید گفت‌وگو با مردم ادامه پیدا کند، بیان کرد: تشریح وضعیت برای مردم بسیار مهم است، البته صداقت با مردم و توان عملی کردن برنامه‌ها نیز لازم است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20782

این مطلب را به اشتراک بگذارید :