طی نشستی با حضور سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ، حمیدرضا امیرخانی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان ، فرمانداران دو شهرستان و تنی چند از مسئولین محلی در محل اداره کل راه و شهرسازی مشکلات دو شهرستان در حوزه راه ، مسکن و شهرسازی بررسی شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در ابتدا با قدردانی از اقدامات انجام شده در حوزه راه و شهرسازی در سالهای اخیر، با اشاره به مشکلات و خواسته های مردم در این حوزه بیان داشت : اقدامات خوبی تا کنون جهت رفع مشکلات در این حوزه انجام شده که امروز جهت پیگیری مصوبات گذشته و تکمیل پروژه ها موارد جا مانده از گذشته را پیگیری می کنیم .
از جمله پروژه های مطرح شده شهرستان کاشان در این جلسه ، تکمیل جاده کاشان –بادرود و ادامه مسیر تا استان قم ، جاده برزک، جاده حرم تا حرم ، احداث پل چنار و سه راهی استرک و تعیین تکلیف زمین نمایشگاه بین المللی کاشان بود.

حمدرضا امیرخانی سرپرست راه و شهرسازی استان در ادامه عدم تامین و تخصیص اعتبارات به پروژه ها و وجود مشکلات اقتصادی موجود را دلیل به تعویق افتادن فرایند تکمیل پروژه ها عنوان کرد و گفت : جاده کاشان – بادرود به طول ۲۶ کیلومتر عملیات بیس انجام و آماده آسفالت است و با تکمیل ۸ کیلومتر ادامه مسیر این محور به طول ۳۴ کیلومتر با شرایط تامین قیر پروژه تا پایان این فصل به بهره برداری خواهد رسید.

وی در خصوص پروژه کاشان –مشهد اردهال – برزک نیز گفت : این پروژه به طول ۳۰ کیلومتر به دلیل وجود موانع و تاسیسات و احداث تقاطع غیرهمسطح چنار شامل گذر زمان شده که با رفع این مشکلات به بهره برداری میرسد.

مقرر شد سه پروژه سه راهی استرک تا امامزاده علی ابن باقر (ع) و احداث پل راوند نیز جهت تایید در کمیسیون بررسی طرح ها مطرح تا در صورت تصویب طرح، مطالعات و اقدامات اولیه جهت اجرا انجام پذیرد.

وی با توجه به واگذاری زمین جهت احداث نمایشگاه بین المللی در کاشان از طرف راه و شهرسازی اظهار داشت : این زمین جهت احداث نمایشگاه در اختیار شهرستان قرارگرفته و لازم است شهرستان در اسرع وقت با توجه به قیمت گذاری انجام شده نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

در ادامه مشکلات و مسائل شهرستان آران و بیدگل توسط مسولین شهرستان مطرح شد که از آن جمله واگذاری اراضی ۹۳ هکتاری شرکت سلیمان صاجی آران و بیدگل ، تکمیل محور سفیدشهر به کاشان ، احداث باند دوم کاشان- ابوزید آباد و احداث کمربندی کاشان – آران و بیدگل بود که مدیرکل راه و شهرسازی در این باره گفت: ۶۶ هکتار از اراضی سلیمان صباحی واگذار و انتقال سند آن انجام شده و ۲۷ هکتار مابقی نیز انجام خواهد شد و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

محور سفیدشهر به کاشان نیز بطول ۱۰ کیلومتر که در حال حاضر ۴ کیلومتر آن روکش آسفالت انجام شده ، به لحاظ عدم تخصیص اعتبارات کار کند شده اما در صورت تامین و تخصیص اعتبارات لازم تا پایان بهمن ماه آماده آسفالت خواهد بود.

امیرخانی در خصوص احداث باند دوم کاشان- ابوزیدآباد در حوزه آران و بیدگل گفت : این محور به طول ۲۶ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن انجام شده و مابقی نیاز به اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریالی دارد که کیلومترهای ابتدای آن با مشارکت شهرداری کاشان آسفالت خواهد شد.

سرپرست راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به احداث کمربندی کاشان – آران و بیدگل با توجه به خواسته نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از خواسته های مهم در شهرستان آران و بیدگل اظهار داشت : این پروژه به عنوان یکی از ضروری ترین پروژه های مورد پیگیری در شهرستان کاشان و آران وبیدگل مقرر شده تا با هماهنگی فرمانداری آران و بیدگل و با مشارکت فرمانداری کاشان پیشنهادات و مطالعات لازم به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ارائه تا تصمیمات لازم جهت احداث این پروژه مهم در شهرستان انجام پذیرد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20628

این مطلب را به اشتراک بگذارید :