عضو فراکسیون ولایی مجلس اعتقاد دارد مرگ خاشقجی سبب افتضاح سیاسی برای سعودی‌ها در عرصه بین المللی شده لذا امروزه برخورد با آل سعود به مطالبه جهانی تبدیل شده است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در رابطه با اینکه مرگ خاشقجی در کنسولگری عربستان موجب افتضاح سیاسی برای سعودی ها در عرصه بین المللی شده است، گفت: دولت عربستان نشان داد که مرزهای دیکتاتوری تغییر کرده است و از این به بعد خیلی آشکار می توان منتقدان را در سراسر دنیا از بین برد.

امروزه حامیان عربستان در مقابل این کشور قرار گرفته اند

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روزنامه نگار منتقد سعودی امروز به عنوان قربانی حقوق بشر آمریکایی در دنیا مطرح است، اظهار کرد: در واقع امروزه حامیان عربستان در مقابل این کشور قرار گرفته اند؛ شاید کشوری مانند ایالات متحده برای بدست آوردن دلارهای نفتی اقدام به خودزنی در عرصه بین الملل می کند اما مشاهده می شود که کشورهای اروپایی و آسیایی دولتمردان عربستان را متهم ردیف اول قتل خاشقجی می دانند.

روزنامه نگار منتقد سعودی امروز به عنوان قربانی حقوق بشر آمریکایی در دنیا مطرح است

وی با اشاره به اینکه امروزه محاکمه سران سعودی که در پرونده قتل مذکور دست داشته اند به مطالبه بین المللی تبدیل شده که امری قابل تامل است، ادامه داد: به عبارتی باید اذعان کرد که محمد بن سلمان تصور هم نمی کرد که روزی برسد که دلارهای نفتی هم نتواند نجاتش دهد؛ در شرایط کنونی ولیعهد سعودی در مظان اتهام قرار دارد و خواست مردم و سیاستمداران خارجی برخورد با وی است.

رسوایی رقم خورده برای آل سعود منجر به کنار رفتن محمد بن سلمان می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه رسوایی رقم خورده برای آل سعود می تواند منجر به کنار رفتنمحمد بن سلمان شود، تصریح کرد: سعودی ها خیلی آشکار مردم یمن را قتل عام می کنند اما مجامع حقوق بشری در مقابل اقدام آنها سکوت کرده اند زیرا سران کشورهای خارجی از فروش تسلیحات سود بدست می آورند اما پرونده خاشقجی به ابزاری برای سرکوب این کشور تبدیل شده است.

مرگ خاشقجی آن روی سکه آمریکایی هایی که مدعی حفظ حقوق بشر هستند را نشان داد

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرگ روزنامه نگار منتقد سعودی آن روی سکه آمریکایی هایی که مدعی حفظ حقوق بشر هستند را برای افکار عمومی دنیا نشان داد، خاطرنشان کرد: مشاهده می شود امروزه ترامپ با دریافت دلارهای نفتی تلاش می کند چهره آل سعود را بی گناه جلوه دهد اما مردم دنیا به خوبی دریافتند که آمریکا دروغگویی بیش نیست.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20540

این مطلب را به اشتراک بگذارید :