عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس گفت: در رشته‌های فنی و مهندسی بسیار سختگیرانه بصورت تئوری در حال حرکت هستیم که این سختگیری باعث افت تحصیلی دانشجویان این رشته شده است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افت تحصیلی دانشجویان رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه های کشورگفت:  متاسفانه در دانشگاه های کشور در رشته های فنی و مهندسی بسیار سختگیرانه بصورت تئوری در حال حرکت هستیم که این سختگیری باعث افت تحصیلی دانشجویان این رشته شده است.

لزوم آموزش های عملی در کنار تئوری در رشته های فنی و مهندسی

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رشته های فنی و مهندسی، رشته هایی هستند که علاوه بر آموزش های تئوری باید آموزش های عملی در کنار آن وجود داشته باشد؛ درحالیکه از لحاظ کاربردی، دانشجویان این رشته ها هیچ اقدامی را انجام نداده؛ لذا بدین جهت سبب بی انگیزشی برای آنها شده است.

وی ادامه داد: سرخوردگی موجود برای دانشجویان رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه های معتبر داخلی بسیار مشاهده می شود؛ زیرا حجم تئوری برای آنها بسیار بالا بوده و بعد از فارغ التحصیلی و هنگام وارد شدن به صنعت، هیچ کارایی ندارد زیرا آموزش های عملی و کاربردی دردانشگاه وجود ندارد.

افت تحصیلی و افت معدل درسی ثمره آموزش های تئوری صرف در رشته های فنی

این نماینده مجلس در دوره دهم افرود:این وضعیت نامساعد برای دانشجویان رشته های فنی و مهندسی علاوه بر افت تحصیلی منجر به پایین آمدن معدل درسی آنها شده که این عوامل نه تنها به دانشجویان صدمه وارد می کند؛ بلکه سیستم آموزشی و تراز دانشگاهی کشور را تحت تاثیرات مخرب خود قرار می دهد.

لزوم بازنگری در آموزش های رشته های فنی و مهندسی

عضو کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت علوم در خصوص رشته های فنی و مهندسی نیاز به یک بازنگری جدی دارد و باید علاوه بر آموزش های تئوری، آموزش های عملی و کاربردی از جمله برگزاری دوره های کارورزی برای این رشته ها اختصاص داده شود تا بتوان از افت تحصیلی آن جلوگیری بعمل آید .


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20533

این مطلب را به اشتراک بگذارید :