عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: مشکل عدم اشتغال جوانان علی الخصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی از طریق ایجاد دوره آموزش‌های مهارتی در دانشگاه‌ها مرتفع خواهد شد.

سیدمحمدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص عدم توجه دانشگاه های کشور به مهارت افزایی دانشجویان و التزام دانشگاه ها به ایجاد کارآفرینی گفت: یکی از مشکلات اصلی در سیستم آموزشی و دانشگاهی کشور تربیت نیروی کارجو است درحالیکه دانشگاه باید با تربیت و آموزش کامل به دانشجویان، آنها را بعنوان کارآفرین وارد بازار کار کنند.

بیکاری فارغ التحصیلان باری بر دوش دولت

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه در سال های اخیر افزایش نیروی بیکار در کشور و هم چنین بیکاری فارغ التحصیلان  برای دولت ایجاد دردسر های فراوان کرده است که باید برای حل این مشکل اقدامی عملی انجام شود.

دانشگاه های کشور کارآفرین نیستند

وی ادامه داد: فردی که وارد دانشگاه می شود، باید به این نکته وافق باشد که بتواند هنگام فارغ التحصیلی برای خود و چند نفر دیکر ایجاد اشتغال کند و بتواند با کارآفرینی، علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود و دیگران از آموزه های خود استفاده کند؛ درحالیکه این اتفاق رخ نمی دهد.

لزوم مهارت افزایی دانشجویان در دانشگاه های کشور

این نماینده مجلس در دوره دهم با بیان اینکه هزینه هایی که دولت برای تربیت و آموزش در دانشگاه برای دوره ای مختلف تحصیلی متقبل می شود، مبالغ بسیار بالایی است، افزود: بنابراین انتظار می رود که این فارغ  التحصیلان علاوه کسب مهارت لازم، بتوانند برای خود ایجاد اشتغال کنند ودر کنار آن دانشگاه ها نیز وظیفه دارند که در کنار آموزش، دوره های مهارتی مختلف و متناسب به رشته تحصیلی دانشجویان را با امکانات لازم فراهم کنند که دانشجویان بتوانند با کسب مهارت های لازم، تبدیل به یک کارآفرین شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه دوره های مهارت آموزی در دانشگاه ها باید مورد توجه ویژه دولت و وزارت علوم قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات بیکاری و عدم اشتغال جوانان علی الخصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی از طریق ایجاد دوره آموزش های مهارتی در دانشگاه ها مرتفع خواهد شد و در نتیجه دانشگاه های کشور از تربیت نیروی کارجو تبدیل به دانشگاه کارآفرین خواهند شد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20345

این مطلب را به اشتراک بگذارید :