عضو کمیسیون آموزش مجلس معتقد است علت اصلی کمبود معلم در آموزش و پرورش، عدم انجام وظیفه و ماموریت در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در سال‌های گذشته است.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تبریک شروع سال تحصیلی جدید و هم چنین ایام بازگشایی مدارس در خصوص مشکل کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش گفت:  متاسفانه در برخی از مدارس کشور مشکل کمبود معلم وجود دارد که لزوما باید این کمبود هرچه سریعتر مرتفع شود تا این مشکل به سیستم آموزشی آسیب وارد نکند.

بکارگیری مجدد معلمان بازنشسته و سربازان معلم در جهت رفع مشکل کمبود معلم

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  گرچه تلاش شده که مشکل کمبود معلم از طریق بکارگیری مجدد معلمان بازنشسته، سربازان معلم و  بسته های حمایتی مرتفع شود ولی علی رغم این اقدامات وزارت آموزش و پرورش، مشکل کمبود معلم  در این وزارت خانه به قوت خود باقی است.

وی با بیان اینکه علت اصلی این کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش عدم انجام وظیفه و ماموریت در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در سال های گذشته بود، ادامه داد: متاسفانه هر مدیری که در این وزارتخانه این ماموریت را انجام نمی دهد، مورد بازخواست قرار نمی گیرد، لذا مشکل امروز حاصل اقدامات آموزش و پرورش درعدم انجام وظیفه است.

جذب در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به اندازه کافی صورت نگرفت

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: اگر داشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در طی ۵ سال گذشته ، هر ساله ۲۰ هزار دانشجو جذب کرده بود، الان نزدیک ۱۰۰ هزار معلم تربیت شده وارد سیستم آموزش و پرورش شده و بسیاری از مشکلات این وزارتخانه را مرتفع می کرد ولی عدم انجام آن، باعث بروز این مشکل اساسی در سیستم آموزشی کشور شده است.

دولت و آموزش و پرورش در خصوص عدم انجام قانون پاسگخو باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه طبق قانون آموزش و پرورش باید کمبود معلم در این وزارتخانه را از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی جبران کند، خاطرنشان کرد: بنابراین دولت و وزارت آموزش و پرورش در بروز این مشکل مقصر هستند و باید در خصوص عدم انجام قانون پاسگخو اقدامات خود باشند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20303

این مطلب را به اشتراک بگذارید :