نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: با ترویج صنایع دستی و بومگردی به رشد اشتغال روستایی و جلوگیری از مهاجرت کمک خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم کاشان ، سید جواد ساداتی نژاد روز شنبه ۱۷ شهریور ۹۷ در دومین همایش بوم‌گردی و ترویج صنایع دستی منطقه کاشان و آران و بیدگل اظهار داشت: ترویج صنایع دستی و بومگردی باعث حمایت از کالای ایرانی و افزایش اشتغال روستایی خواهد شد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل افزود : میراث بزرگی در بخش گردشگری و بومگردی در این منطقه وجود دارد که در کشور و جهان تا حدودی شناخته شده است و نیاز کمتری به بازاریابی دارد ولی تاکنون از این ظرفیت خوب استفاده نشده است، از این رو برپایی این همایش ها و نمایشگاه ها به رشد میراث بوم‌گردی ،گردشگری و معرفی صنایع دستی کمک شایانی خواهد بود .

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به تمدن اولیه یکجا نشینی در سیلک و ثبت این منطقه جزو شش منطقه تمدن طلایی جهان ابراز داشت: سیلک مهد صنعت بوده و اولین صنعت ها از این منطقه شروع شده است پس با استفاده از این ظرفیت بزرگ باید این منطقه سرآمد صنایع دستی کشور شود و صادرات غیر نفتی بسیاری به جهان داشته باشد.

وی با تاکید بر این که باید نگاهمان را به صنایع دستی تغییر دهیم و موفقیت دیروز و امروز کاشان را به جهانیان معرفی کنیم گفت: با وجود جامعه هدف چند میلیونی گردشگر هنوز نتوانستیم از این ظرفیت تولید ثروت کنیم.

دکتر ساداتی گفت: نزدیک به پنج میلیون نفر گردشگر سالانه به این منطقه سفر می کنند که هدایت ۱۰ درصد این گردشگران به روستاها، مشکل اقتصادی روستائیان را برطرف خواهد کرد.

وی افزود: روستائیان منطقه کاشان باید برای رونق و آبادانی روستاها از تسهیلات کم بهره استفاده کنند اما تا کنون از این فرصت استفاده نکرده اند.

دکتر ساداتی نژاد در حاشیه این همایش اظهار داشت: قیر رایگان به ارزش ۱۶ میلیارد ریال در سفر روز شنبه معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به کاشان برای معابر روستایی این شهرستان تخصیص یافت.

همچنین پارچه زربافت آرامگاه امامزاده علی بن محمد باقر (ع) با نقشه اسلیمی و‌ ذکر صلوات به خط کوفی بنایی در مشهد اردهال کاشان در آئینی رونمایی شد.

دومین همایش توسعه و ترویج بوم گردی و صنایع دستی کاشان و آران و بیدگل به همت دفتر نماینده مردم و همکاری مجتمع گردشگری خورشید اردهال با حضور معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان استانی و اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران این شهرستان ها در مشهد اردهال کاشان برگزار شد.

مشهد اردهال در ۴۵ کیلومتری غرب کاشان قرار دارد.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۵ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20202

این مطلب را به اشتراک بگذارید :