فوریت طرح « شفافیت آرای نمایندگان »، امروز چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ در صحن علنی مجلس مطرح شد و مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت.

از ۱۹۴ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس ۵۹ نماینده به دو فوریت طرح « شفافیت آرای نمایندگان » رای موافق دادند و ۱۰۸ نفر نیز رای مخالف که در نهایت فوریت آن تصویب نشد. ۲۷ نماینده نیز در رای گیری شرکت نکردند.

دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم شریف کاشان و آران و بیدگل از جمله نمایندگان موافق این طرح بود که در رای گیری امروز نیز به فوریت آن رای مثبت داد.

عنوان این طرح الحاق دو تبصره به ماده (۱۱۹) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است که به شرح زیر است:

تبصره ۱- در تمامی مواردی که به موجب این قانون رأی‌گیری به عمل می‌آید و مصادیق آن در ماده (۱۲۱) مشخص گردیده، جهت اطلاع مردم، اسامی نمایندگان موافق، مخالف و ممتنع منتشر می‌شود. بدین منظور علاوه بر درج اسامی در مشروح مذاکرات، هیئت رئیسه موظف است نسبت به ایجاد سامانه الکترونیکی به طوری که قابلیت دسترسی به آن برای آحاد ملت فراهم باشد، اقدام کند.

تبصره ۲- در موارد استثنائی با تقاضای پانزده نفر از نمایندگان مجلس و با رأی موافق اکثریت مطلق حاضران، رأی گیری به صورت مخفی انجام می‌گیرد.

در صورت تصویب نهایی این طرح، سامانه الکترونیکی برای درج آرای نمایندگان ایجاد می‌شد که دارای قابلیت دسترسی عموم مردم بود.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=20183

این مطلب را به اشتراک بگذارید :