عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بخشی از مسائل مطرح شده در نشست امروز این کمیسیون با رئیس مجلس را تشریح کرد.

دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در گفتگو با مهر، با اشاره به حضور رئیس مجلس در نشست بعد ازظهر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: در این جلسه آقای لاریجانی نکاتی را در خصوص مهمترین مسائل پیش روی نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور مطرح کرد..

وی افزود: مساله اجرای دقیق سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش و نظام رتبه بندی معلمان، ضرورت کاربردی شدن آموزش در دانشگاه ها و حرکت دانشگاه ها به سمت کارآفرینی از جمله نکاتی بود که در اظهارات رئیس مجلس مورد تاکید قرار گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: مساله ساماندهی کنکور و تاثیر منفی آن بر روحیه کارآفرینی از دیگر نکاتی بود که در سخنان رئیس مجلس و نمایندگان مورد تاکید قرار داشت؛ همچنین آقای لاریجانی در خصوص ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت و کمک دانشگاه به حل مشکلات کشور به ویژه در شرایط امروز و ضرورت حرکت مجلس در این زمینه تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با تاکید بر ضرورت استفاده از نخبگان دانشگاهی در شرایط فعلی کشور و انتقاد از ارتباط کم دانشگاه ها اظهار داشت: شناسایی نخبگان در دانشگاه ها اتفاق نمی افتد همچنین شاهد ترس نخبگان از ورود به کشور هستند که در شرایط فعلی کشور، دولت باید از نخبگان دانشگاهی بیشتر استفاده کند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19868

این مطلب را به اشتراک بگذارید :